განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის ონლაინ ტრენინგი 11.08.2021
2021 წლის 9-10 აგვისტოს ბათუმის ნავიგაციის სასაწავლო უნივერსიტეტის პროფესიული საგანამანათლებლო პროგრამების განამახორციელებელი ლექტორ-მასწავლებლები დაესწრო განათლებისხარისხისგანვითარებისეროვნულიცენტრისმიერორგანიზებულონლაინტრენინგს,რომლისმიზანი იყო:
-          პროფესიულსაგანმანათლებლოპროგრამაშიინტეგრირებულიზოგადიგანათლებისსაშუალოსაფეხურისსწავლისშედეგებისშეფასებისმიდგომებისგაცნობა;
-          შეფასებისპროცესისადმინისტრირებისსაკითხებისგაცნობიერება;
ტრეინინგი ორი დღი განმავლობაში მიმდინარეობდა. პირველიდღის განმავლობაში განხილულ იქნა შემდეგი საკითხები:
•   შესავალი, ტრენინგის მიზნები, ინტეგრირების სამართლებრივი საფუძვლები, შეფასება პროფესიულ განათლებაში, შეფასების სისტემის ელემენტები ინტეგრირებულ მოდულებში;
•   შეფასების ტაქსონომია;
ხოლო, მეორე დღეს განიხილეს:
•   შეფასების სისტემის მახასიათებლები, დადასტურება, დადასტურების კომისია;
•   გარდამავალი პერიოდი, შესაბამისობის გეგმა;
ტრეინინგის დასრულბის შემდეგ გაიმართა კითხვა - პასუხის ფორმატი.
ტრეინინგს უძღვებოდა განათლებისხარისხისგანვითარებისეროვნულიცენტრის დირექტორის მოადგილე კახაბერ ერაძე.

Online Training Of The National Center For Educational Quality Enhancement 11.08.2021
On August 9-10, 2021, the lecturers of the Vocational Education Programs of Batumi Navigation Teaching University attended an online training organized by the National Center for Educational Quality Enhancement, which aimed to:
- Familiarization with the approaches to the evaluation of the learning outcomes of the secondary education integrated in the vocational education program;
- Understand the issues of administration of the evaluation process;
The training lasted for two days. The following issues were discussed during the first day:
- Introduction, training objectives, legal basis for integration, assessment in vocational education, elements of assessment system in integrated modules;
- Evaluation taxonomy;
And, the next day they discussed:
- Evaluation system characteristics, confirmation, confirmation commission;
- Transition period, compliance plan;
After the training, a question-answer format was held.
The training was led by Kakhaber Eradze, Deputy Director of the National Center for Educational Quality Enhancement