ღია კარის დღე აბიტურიენტებისთვის ბათუმში
2026 წლის 3 აპრილს, ბათუმში აბიტურიენტებისთვის ღია კარის დღე გაიმართა, რომელშიც ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტმა მიიღო მონაწილეობა.
ღონისძიების ფარგლებში, სხვადასხვა უნივერსიტეტისა და კოლეჯის წარმომადგენლებმა წარადგინეს პრეზენტაციები სასწავლო გარემოს შესახებ და უპასუხეს დამსწრეების შეკითხვებს.
მონაწილე ახალგაზრდებმა მიიღეს დეტალური ინფორმაცია ბნუ-ს უმაღლესი და პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამებისა და უნივერსიტეტში არსებული შესაძლებლობების შესახებ.
ღონისძიება საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროსა და აჭარის განათლებისა და სპორტის სამინისტროს ორგანიზებით ჩატარდა.

Open Day for Entrants in Batumi
On April 3, 2026, an Open Day for entrants was held in Batumi, in which Batumi Navigation University participated.
Within the framework of the event, representatives of various universities and colleges delivered presentations about their learning environments and answered questions from attendees.
Participating young people received detailed information about BNU’s higher and vocational educational programs, as well as the opportunities available at the university.
The event was organized by the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia and the Ministry of Education and Sports of Adjara.