ღია კარის დღე ბნუ-ში
2026 წლის 4-5-6 მარტს, ბნუ-ში ღია კარის დღე გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც უნივერსიტეტს საჯარო და კერძო სკოლების მოსწავლეები სტუმრობდნენ.
მოსწავლეები გაეცნენ უნივერსიტეტის უმაღლეს და პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამებს, დაათვალიერეს მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა, თავად გამოცადეს გემის მართვის ტექნოლოგიები და ჩაერთნენ ტრენინგ ცენტრის საჩვენებელ სწავლებაში.
ბნუ-სა და პროფესიული დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს მიაწოდეს ინფორმაცია უმაღლესი და პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების, ასევე, გაცვლითი პროგრამებისა და უნივერსიტეტში სწავლის სხვა უპირატესობებზე. ასევე, სტუდენტური თვითმმართველობის წევრებმა მოსწავლეებს თვითმმართველობის საქმიანობა და აქტივობები გააცნეს.

Open Doors Day at BNU
On March 4-5-6, 2026, BNU hosted an Open Doors Day, welcoming students from public and private schools.
During the event, students explored the university’s higher and vocational educational programs, toured its facilities and experienced ship management technologies firsthand. They also took part in a demonstration training session at the university's training center.
Representatives from BNU and the Vocational Education Department provided insights into academic programs, exchange opportunities and advantages of studying at the university. Additionally, members of the student self-government introduced visitors to various student activities, including self-governance initiatives and cognitive and creative clubs.