IAMU კვლევითი პროექტის შუალედური ანგარიში
2022 წლის 19 ოქტომბერს გაიმართა საზღვაო უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაციის (IAMU) ყოველწლიური გენერალური ასამბელია (AGA22).
ასამბლეის ფარგლებში ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მეორე მოადგილემ გიორგი გაბედავამ წარადგინა კვლევითი პროექტის შუალედური ანგარიში პროექტის მიმდინაროების, განხორციელებული და განსახორციელებელი საქმიანობის შესახებ.
მოხსენების ფარგლებში წარდგენილ იქნა ინფორმაცია, პროექტის ფარგლებში განხორციელბული რაოდენობრივი და თვისებრივი კვლევის შესახებ და დამსწრე საზოგადეობას მიეწოდა კვლევის შედეგების შესახებ პირველადი ინფორმაცია.
ბნსუ პარტნიორ უნივერსიტეტებთან ერთად: დალიანის საზღვაო უნივერსიტეტი; ლუბლიანას საზღვაო უნივერსიტეტი ახორციელებს კვლევით პროექტს „Creation of Practical Guide in „Applied Psychology for Seafarers “, რომელიც საზღვაო უნივერსიტეტების საერთაშორისო ასოციაციისა და ნიფონ ფაუდეიშენის მიერ არის დაფინანსებული.

Interim Report of an IAMU Research Project
The Annual General Assembly (AGA22) of the International Association of Maritime Universities (IAMU) was held on October 19, 2022.
Within the framework of the assembly, the second deputy rector of Batumi Navigation Teaching University, George Gabedava, presented the interim report of the research project on the project's current, implemented and future activities.
Within the framework of the report, information was presented about the quantitative and qualitative research carried out within the project, and the attendees were provided with primary information about the initial results of the research.
BNTU together with partner universities: Dalian Maritime University; The Maritime University of Ljubljana is implementing the research project "Creation of Practical Guide in "Applied Psychology for Seafarers", which is funded by the International Association of Maritime Universities and Nippon Foundation.