ხარისხის უზრუნველყოფის მხარდამჭერი ჯგუფის სამუშაო შეხვედრა სტუდენტებისა და კურსდამთავრებულების მონაწილეობით
2026 წლის 6 მარტს, ბნუ-ში გაიმართა ხარისხის უზრუნველყოფის მხარდამჭერი ჯგუფის სამუშაო შეხვედრა, რომელშიც სტუდენტები და კურსდამთავრებულები მონაწილეობდნენ.
შეხვედრის ფარგლებში განხილულ იქნა უნივერსიტეტში ხარისხის უზრუნველყოფის სისტემასთან დაკავშირებული საკითხები, საგანმანათლებლო პროგრამების განხორციელების პროცესში სტუდენტებისა და კურსდამთავრებულების როლი და მათი უკუკავშირის მნიშვნელობა სწავლების ხარისხის გაუმჯობესებისათვის.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა სტუდენტებისა და კურსდამთავრებულების აქტიური ჩართულობის ხელშეწყობა უნივერსიტეტის ხარისხის უზრუნველყოფის პროცესებში, ასევე მათი მოსაზრებებისა და რეკომენდაციების გათვალისწინება საგანმანათლებლო პროგრამების განვითარებისა და სრულყოფის მიზნით.

Working Meeting of the Quality Assurance Support Group with the Participation of Students and Graduates
On March 6, 2026, a working meeting of the Quality Assurance support group was held at BNU, with the participation of students and graduates.
During the meeting, issues related to the university’s quality assurance system were discussed, including the role of students and graduates in the implementation of educational programs and the importance of their feedback in improving the quality of teaching.
The purpose of the meeting was to encourage the active involvement of students and graduates in the university’s quality assurance processes, as well as to take their opinions and recommendations into account for the development and improvement of educational programs.