ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის შეხვედრა სტუდენტებთან
2025 წლის 7 მაისს, ბნსუ-ს ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის მიერ, სტუდენტებთან საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა, რომლის მიზანი იყო ხარისხის უზრუნველყოფის შიდა და გარე მექანიზმების დეტალურად გაცნობა. შეხვედრა მიზნად ისახავდა სტუდენტებისთვის იმ ძირითადი პროცესებისა და ინსტრუმენტების განმარტებას, რომლებიც ხელს უწყობს უნივერსიტეტში სასწავლო პროცესის ხარისხის გაუმჯობესებას და აკადემიური სტანდარტების დაცვას.
ღონისძიების ფარგლებში, სტუდენტებს მიეწოდათ ინფორმაცია უნივერსიტეტის შიდა ხარისხის უზრუნველყოფის სისტემაზე, რომელიც მოიცავს საგანმანათლებლო პროგრამების თვითშეფასებას, რეგულარულ მონიტორინგსა და შეფასებას. ამასთანავე, შეხვედრაზე განხილული იქნა გარე ხარისხის უზრუნველყოფის მექანიზმებიც — როგორებიცაა საგანმანათლებლო პროგრამების აკრედიტაცია, ინსტიტუციური ავტორიზაცია და გარე ექსპერტთა მიერ უნივერსიტეტის საქმიანობის შეფასება.
მსგავსი შეხვედრები ეხმარება სტუდენტებს უკეთ გააცნობიერონ, თუ როგორ მუშაობს ხარისხის უზრუნველყოფის სისტემა და როგორ შეუძლიათ თავადაც ითამაშონ მნიშვნელოვანი როლი უნივერსიტეტის უწყვეტი განვითარების პროცესში.

Quality Assurance Service Meeting with the Students
On May 7, 2025, the BNTU Quality Assurance Service held an informational meeting with students to provide a detailed overview of both internal and external quality assurance mechanisms. The goal was to help students understand the key processes and tools that support the enhancement of educational quality and the upholding of academic standards at the university.
During the event, students learned about the university’s internal quality assurance system, which involves self-assessment of academic programs, as well as ongoing monitoring and evaluation. The meeting also covered external mechanisms such as program accreditation, institutional authorization, and evaluations conducted by external experts.
These types of meetings enable students to gain a clearer understanding of how the quality assurance system functions and highlight the important role they can play in the university’s continuous improvement.