კონფერენცია: „მესამე მისიის ხარისხის და შესაბამისობის გაძლიერება საქართველოს უნივერსიტეტებში“
2023 წლის 9 – 10 ოქტომბერს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მეორე მოადგილემ საგანმანათლებლო პროცესებისა და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით - ასოცირებულმა პროფესორმა გიორგი გაბედავამ მონაწილეობა მიიღო პროექტის „მესამე მისიის ხარისხის და შესაბამისობის გაძლიერება საქართველოს უნივერსიტეტებში“ (SQUARE) ფარგლებში გამართულ კონფერენციაში.
• კონფერენციის ფარგლებში წარმოდგენილ იქნა კონსორციუმის წევრი ქართული უნივერსიტეტების მიერ დაგეგმილი და განხორციელებული მესამე მისიის საპილოტე აქტივობები.
• „მესამე მისიის ხარისხის და შესაბამისობის გაძლიერება საქართველოს უნივერსიტეტებში“ (SQUARE) პროექტის მიზანია უნივერსიტეტების მესამე მისიის ხარისხისა და რელევანტურობის გაუმჯობესება. პროექტის ფარგლებში საერთაშორისო პარტნიორებთან თანამშრომლობით მუშავდება მეთოდოლოგია და გზამკვლევები მესამე მისიის დაგეგმვის, განხორციელებისა და შეფასების შესახებ, რომელიც, პროექტით გათვალისწინებულ სხვა აქტივობებთან ერთად, უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებულებებს დაეხმარება მესამე მისიის კონტექსტში სტრატეგიის შემუშავებაში.
• კონფერენცია ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ორგანიზებით გაიმართა.

On October 9–10, 2023, the Second Deputy Rector in the Direction of Educational Process Management and International Relations of BNTU, Associate Professor George Gabedava, participated in the conference held within the framework of the project "Strengthening the Quality and Relevance of the 3rd Mission in Georgian Universities" (SQUARE).
- Within the framework of the conference, the planned and carried out pilot activities of the third mission by the consortium member Georgian universities were presented.
- The Project "Strengthening the Quality and Relevance of the Third Mission in Georgian Universities" (SQUARE) aims to improve the quality and relevance of the third mission of universities. Within the framework of the project, in cooperation with international partners, the methodology and guidelines for the planning, implementation, and evaluation of the third mission are being developed, which, along with other activities envisaged by the project, will help higher educational institutions to develop a strategy in the context of the third mission.
- The conference was organized by Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and Tbilisi State Medical University.