კვალიფიკაციის ამაღლების კურსი ბიბლიოთეკარებისთვის 07.08.2020
მიმდინარე წლის 2-4 აგვისტოს, აგვისტოს, საბიბლიოთეკო ასოციაციის კვალიფიკაციის ამაღლების სამდღიანი კურსი გაიმართა.
ტრენინგს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკის ხელმძღვანელი, მაკა გეგეშიძე დაესწრო.
სემინარი საქართველოს საბიბლიოთეკო ასოციაციის მიერ იყო ორგანიზებული.
ტრენინგი რეგიონებისა და სასკოლო დაწესებულებების ბიბლიოთეკარებისათვის საქართველოს პარლამენტის ეროვნულ ბიბლიოთეკაში ჩატარდა.
სწავლების პროგრამა მოიცავდა სიახლეებს საბიბლიოთეკო საქმეში, ასევე საბიბლიოთეკო კლასიფიკაციასა და ფონდების ორგანიზაციას, განხილულ იქნა საერთაშორისო სტანდარტები საბიბლიოთეკო დარგში, მკითხველთა მომსახურებისა და ინტერნეტ რესურსების გამოყენების საკითხები.მონაწილეებს გადაეცათ შესაბამისი სერთიფიკატები.

Advanced Training Course For Librarians 07.08.2020
On August 2-4 of the current year, a three-day advanced training course of the Library Association was held.
Maka Gegeshidze, Head of the Library of the Batumi Navigation Teaching University, attended the training.
The seminar was organized by the Georgian Library Association.
The training for librarians of the regions and school institutions was held at the National Parliamentary Library of Georgia.
The training program included innovations in library work, as well as library classification and organization of foundations, international standards in the field of libraries, issues of reader services and use of Internet resources were discussed. Participants were awarded the relevant certificates.