ლექცია კორეის საზღვაო და ოკეანეთის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის
2022 წლის 17 ნოემბერს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილემ პროფესორმა გიორგი გაბედავამ ლექცია ჩაუტარა კორეის საზღვაო და ოკეანეთის უნივერსიტეტის სტუდენტებს.
ლექციის დასაწყისში პროფესორმა სტუდენტებს მიაწოდა ინფორმაცია საქართველოს, მისი სატრანსპორტი სისტემისა და ბნსუ-ს შესახებ. ლექციის მეორე ნაწილი დაეთმო პროფესიულ საკითხებს.
ლექციას 32 სტუდენტი მსოფლიოს 8 ქვეყნიდან ესწრებოდა მათ შორის იყვნენ ბნსუ-ს 2 სტუდენტი, რომლებიც ამ დროისთვის კორეის საზღვაო და ოკეანეთის უნივერსიტეტში გაცვლითი პროგრამით იმყოფებიან.

Lecture for students of Korea Maritime and Oceanic University
On November 17, 2022, the Deputy Rector of Batumi Navigation Teaching University, Professor George Gabedava, gave a lecture to the students of the Korean Maritime and Oceanic University.
At the beginning of the lecture, the professor provided the students with information about Georgia, its transport system and BNTU. The second part of the lecture was devoted to professional issues.
32 students from 8 countries around the world attended the lecture, among them were 2 students of BNTU, who are currently at the Korea Maritime and Oceanic University on an exchange program.