მონტენეგროს უნივერსიტეტის პროფესორები სტუმრად ბნსუ-ში
2025 წლის 01 მაისს, ბნსუ-ს მონტენეგროს უნივერსიტეტის - კოტორის საზღვაო ფაკულტეტის პროფესორები სტუმრობდნენ. ვიზიტი საერთაშორისო პრაქტიკის გაზიარების მიზნით განხორციელდა.
მენეჯმენტთან შეხვედრისას განიხილეს ორ ინსტიტუციას შორის სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები. სტუმრებმა დაათვალიერეს ბნსუ-ს განახლებული ინფრასტრუქტურა. მათ განსაკუთრებული ინტერესი გამოხატეს ბნსუ-ს თანამედროვე სასწავლო აღჭურვილობის მიმართ და განიხილეს სტუდენტთა გაცვლითი პროგრამების შესაძლებლობები.
მონტენეგროს უნივერსიტეტი ბნსუ-ს პარტნიორი უნივერსიტეტია. ეს ვიზიტი კიდევ ერთხელ ადასტურებს ორი საზღვაო განათლების დაწესებულებას შორის მჭიდრო კავშირს და მომავალი თანამშრომლობის პერსპექტივებს.

Professors from Montenegro University in BNTU
On May 1, 2025, professors from the Faculty of Maritime Studies of the University of Montenegro – Kotor visited BNTU. The visit was carried out with the aim of sharing international practices.
During a meeting with the management, they discussed future collaboration opportunities between the two institutions. The guests toured BNTU’s renovated infrastructure and expressed particular interest in the university’s modern educational equipment. They also explored the possibilities of student exchange programs.
The University of Montenegro is a partner university of BNTU. This visit once again confirms the close relationship between the two maritime education institutions and highlights the prospects for future cooperation.