ონლაინ შეხვედრა: BSM Smart Academy
2025 წლის 24 აპრილს, Bernhard Schulte Shipmanagement (BSM)-ის წარმომადგენლებმა, ბნსუ-ს საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების ("საზღვაო ნავიგაცია" და "გემის მექანიკა") პირველი კურსის სტუდენტებისთვის ონლაინ შეხვედრა გამართეს, სადაც BSM Smart Academy-ის შესახებ ისაუბრეს.
BSM Smart Academy წარმოადგენს კომპლექსურ მიდგომას მომავალი ლიდერების აღზრდისა და განვითარებისთვის. BSM Smart Academy-ს ძირითადი მიზნებია:
• შერჩეულ საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან პარტნიორობა უნარების განვითარებისა და ზღვაზე და BSM-ში კარიერული შესაძლებლობების ხელშეწყობისთვის;
• სტუდენტების მოზიდვა და მომზადება მომავლის საზღვაო სამუშაო ძალისთვის;
• ლიდერობის ძირითადი კომპეტენციების განვითარება, მათ შორის სტრატეგიული აზროვნება, კომუნიკაცია, ადაპტაციის უნარი და ემოციური ინტელექტი;
• მრავალფეროვანი და ინკლუზიური გარემოს შექმნა.
სტუდენტები პროგრამაში ირიცხებიან პირველი სასწავლო წლის დასრულების შემდეგ. დაქირავებადა შერჩევა მოიცავს ფსიქომეტრულ და უნარების ტესტებს, ასევე გასაუბრებებს. კადეტად მიღების შემდეგ, ინდივიდები იწყებენ სრული დატვირთვით ოთხწლიან სასწავლო პროგრამას (სამი წელი უნივერსიტეტში + ერთი წელი კადეტობა BSM-ის მიერ მართულ გემებზე).
კადეტები იღებენ ღირებულ გამოცდილებას და ტრენინგს BSM-ში კარიერისთვის მომზადების მიზნით. ეს ტრენინგი ხორციელდება ადგილობრივ და გარე პარტნიორებთან თანამშრომლობით, BSM-ის სასწავლო მასალების, ხედვისა და მისიის სრული შესაბამისობით.

Online Meeting: BSM Smart Academy
On April 24, 2025, an online meeting about the BSM Smart Academy was held for first-year students of BNTU's bachelor's educational programs "Maritime Navigation" and "Ship’s Power Plant". The meeting was conducted by BSM representatives.
BSM Smart Academy represents a comprehensive approach to nurturing and developing future leaders within the organization. In the constantly changing business environment, investing in the future is critically important for sustainable success. The main objectives of BSM Smart Academy are:
- Partnership with selected educational institutions to bridge the skill gap and promote career opportunities at sea and within BSM;
- Attracting and preparing students for the future maritime workforce;
- Developing core leadership competencies, including strategic thinking, communication, adaptability, and emotional intelligence;
- Creating a diverse and inclusive environment.
Students are enrolled in the program after completing their first academic year. Recruitment and selection include psychometric and aptitude tests, as well as interviews. After being accepted as cadets, individuals begin a full-time four-year training program (three years at the university + one year cadetship on BSM-managed vessels).
Cadets gain valuable experience and training in preparation for a career at BSM. This training is delivered in collaboration with local and external partners, in full alignment with BSM training materials, vision, and mission statement.