ონლაინ შეხვედრა Elsevier-ის წარმომადგენელთან
2024 წლის 31 ივლისს, Elsevier-ის წარმომადგენელმა, კირილ ივანოვმა, ბნსუ-ს აკადემიური და მოწვეული პერსონალისთვის ონლაინ შეხვედრა ჩაატარა.
შეხვედრაზე მომხსენებელმა ხაზი გაუსვა Elsevier-ის ბაზაში სამეცნიერო სტატიების გამოქვეყნების უპირატესობას, რაც გულისხმობს ციტირების ინდექსის რაოდენობის განსაზღვრასა და ერთად თავმოყრას. გარდა ამისა, განხილულ იქნა უნივერსიტეტის სამეცნიერო ჟურნალის „ინოვაციური ეკონომიკა და მართვა“ ბაზაში განთავსების შესაძლებლობა.
შეხვედრის ბოლოს, მონაწილეებმა სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს, რაც მოიცავს ონლაინ ტრენინგებს სამეცნიერო ბაზების პოპულარიზაციისა და სარგებლობისთვის, როგორც განმახორციელებელი პერსონალის, ასევე, სტუდენტების მიერ.

Online Meeting with the Elsevier Representative
On July 31, 2024, Elsevier representative Kirill Ivanov conducted an online meeting for the academic and invited staff of BNTU.
During the meeting, he highlighted the benefits of publishing scientific articles in the Elsevier database, such as tracking citation indexes and compiling them. The discussion also covered the potential inclusion of the university's scientific journal Innovative Economy and Management in the database.
Towards the end of the session, participants discussed future plans, which involve online training sessions aimed at promoting and utilizing scientific databases for both academic personnel and students.