პრეზიდენტების ფორუმი
2022 წლის 12 ნოემბერს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილე გიორგი გაბედავა აზიის საზღვაო და მეთევზეობის უნივერსიტეტების ფორუმის პრეზიდენტების ფორუმის მუშაობაში მიიღო მონაწილეობა.
ფორუმის განმავლობაში წევრი უნივერსიტეტების ხელმძღვანელებმა მხარი დაუჭირეს ბნსუ-ს ფორუმში გაწევრიანების საკითხს და უნივერსიტეტს წევრობის სერტიფიკატი გადასცეს.
ფორუმის ფარგლებში რექტორის მოადგილემ ისაუბრა აღნიშნული პლათფორმის მნიშვნელობაზე და უნივერსიტეტის სახელით დაადასტურა მზაობა, რომ ბნსუ იქნება ფორუმის აქტიური წევრი და თავის წვლილს შეიტანს ფორუმის მუშოაბაში.
ასევე, გიორგი გაბედავამ გააკეთა მოხსენება ბნსუ-ს შესახებ და ფორუმის წევრი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს წარუდგინა შეთავაზება 2024 წლისთვის ფორუმის მასპინძლობის შესახებ, რაზეც პრეზიდენტების ფორუმის ყველა მონაწილემ თანხმობა განაცხადა.

On November 12, 2022, Deputy Rector of Batumi Navigation Teaching University George Gabedava took part in the work of the Forum of Presidents of the Asian Maritime and Fisheries Universities Forum.
During the forum, the heads of the member universities supported the issue of BNTU joining the forum and presented the university with a membership certificate.
Within the framework of the forum, the deputy rector spoke about the importance of the mentioned platform and on behalf of the university confirmed his readiness that BNTU will be an active member of the forum and will contribute to the forum's activities.
Also, George Gabedava made a report about BNTU and presented to the representatives of member universities of the forum an offer to host the forum by 2024, to which all the participants of the Presidents' Forum agreed.