პროფესიული განათლების მასწავლებლის ეთიკის კოდექსის გაცნობა
2026 წლის 27 მაისს, ბნუ-ს იურისტმა, ნინო გობაძემ პროფესიული განათლების მასწავლებლებს ეთიკის კოდექსის ახალი რედაქცია წარუდგინა.
შეხვედრის ფარგლებში განხილული იქნა კოდექსით განსაზღვრული ძირითადი პრინციპები, მასწავლებეთა პასუხისმგებლობები და პროფესიულ სტუდენტებთან კომუნიკაციის სტანდარტები.
პროფესიული განათლების მასწავლებლის კოდექსი მიზნად ისახავს პროფესიული საქმიანობის მაღალი ეთიკური სტანდარტების დამკვიდრებას, პროფესიისადმი ნდობის გაძლიერებასა და უნივერსიტეტში უსაფრთხო, ინკლუზიური და კეთილგანწყობილი საგანმანათლებლო გარემოს ხელშეწყობას.

Introduction to the Code of Ethics for Vocational Education Teachers
On May 27, 2026, Nino Gobadze, a lawyer at BNU, presented the new edition of the Code of Ethics to vocational education teachers.
During the meeting, the participants discussed the core principles defined by the code, the responsibilities of teachers and the standards of communication with vocational students.
The Code of Ethics for Vocational Education Teachers aims to establish high ethical standards in professional activities, strengthen trust in the profession and promote a safe, inclusive and supportive educational environment within the university.