პროგრამებთან დაკავშირებით შეხვედრა ხარისხის უზრუნველყოფის მხარდამჭერი ჯგუფის წევრ სტუდენტებთან
2026 წლის 5 მარტს, ბნუ-ში გაიმართა შეხვედრა ხარისხის უზრუნველყოფის მხარდამჭერი ჯგუფის წევრ სტუდენტებთან, რომელიც საგანმანათლებლო პროგრამებთან დაკავშირებულ საკითხებს მიეძღვნა.
შეხვედრის ფარგლებში განხილულ იქნა ბნუ-ს საგანმანათლებლო განხორციელების პროცესთან დაკავშირებული მნიშვნელოვანი ასპექტები. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო სწავლების ხარისხს, სასწავლო პროცესის ეფექტიანობასა და პროგრამების შესაბამისობას თანამედროვე საგანმანათლებლო მოთხოვნებსა და შრომის ბაზრის საჭიროებებთან. სტუდენტებმა აქტიურად დააფიქსირეს საკუთარი მოსაზრებები, გამოცდილება და რეკომენდაციები პროგრამების გაუმჯობესების მიმართულებით.
საუბარი ასევე შეეხო სტუდენტების ჩართულობის მნიშვნელობას ხარისხის უზრუნველყოფის პროცესში, რაც მნიშვნელოვან როლს ასრულებს არსებული გამოწვევების იდენტიფიცირებასა და საგანმანათლებლო პროგრამების უწყვეტ განვითარებაში.
აღნიშნული ტიპის შეხვედრები მნიშვნელოვანია უნივერსიტეტსა და სტუდენტებს შორის ეფექტიანი კომუნიკაციის გაღრმავებისთვის, სტუდენტური ხედვების გათვალისწინებისა და ბნუ-ში საგანმანათლებლო პროცესის ხარისხის უწყვეტი გაუმჯობესებისთვის.

Meeting with Student Members of the Quality Assurance Support Group on Educational Programs
On March 5, 2026, a meeting was held at BNU with student members of the Quality Assurance Support Group, dedicated to issues related to educational programs.
During the meeting, key aspects of the implementation of BNU’s educational programs were discussed. Particular attention was given to the quality of teaching, the effectiveness of the learning process and the alignment of programs with modern educational standards and labor market demands. Students actively shared their opinions, experiences and recommendations for improving the programs.
The discussion also highlighted the importance of student involvement in the quality assurance process, which plays a significant role in identifying existing challenges and supporting the continuous development of educational programs.
Such meetings are important for strengthening effective communication between the university and students, taking student perspectives into account and ensuring the continuous improvement of the quality of education at BNU.