რექტორის მოადგილის ვიზიტი ჩინეთში
ბნსუ-ს რექტორის მოადგილე აკადემიური მიმართულებით - ასოცირებული პროფესორი გიორგი გაბედავა სამუშაო ვიზიტით ჩინეთში, დალიანის საზღვაო უნივერსიტეტში იმყოფება.
23 მაისს, მან შეხვედრები გამართა მასპინძელი უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტთან, საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელთან და კოორდინატორთან, საზღვაო ეკონომიკისა და მენეჯმენტის სკოლის დეკანის მოადგილესთან.
შეხვედრაზე მხარეებმა თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობაზე ისაუბრეს, რაც მოიცავს სტუდენტებისა და პერსონალის გაცვლას, ერთობლივ კვლევით პროექტებსა და სხვა აკადემიურ აქტივობებს.
შეხვედრის დასასრულს, რექტორის მოადგილემ მასპინძელი უნივერსიტეტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა, სამანქანე განყოფილებისა და სანავიგაციო ხიდურის სიმულატორები დაათვალიერა.

Visit of Deputy Rector to China
Deputy Rector for Academic Affairs and Associate Professor of BNTU, George Gabedava, is currently on a working visit to Dalian Maritime University in China.
On May 23, he met with the vice president of the host university, the Head and Coordinator of the International Relations Service, and the Deputy Dean of the School of Maritime Economics and Management.
During their meeting, the parties discussed opportunities for enhancing cooperation, including student and staff exchanges, joint research projects, and other academic activities.
Following the meeting, the Deputy Rector toured the host university’s material and technical facilities, including the machine department and navigation bridge simulators.
As part of his visit, Mr. George Gabedava will also deliver lectures to the students of the host university.