საჯარო ლექცია ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტში
"ერთად ვიბრძოლოთ გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ"- თემაზე შეხვედრა მიმდინარე წლის 10 დეკემბერს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტში გაიმართა.
ევროკავშირის მონიტორინგის მისიის ადამიანის უსაფრთხოების მონიტორინგი წევრებმა სტუდენტებს ის საფრთხეები გააცნეს, რაც შესაძლოა მსგავს ფაქტებს მოჰყვეს. მოისმინეს ახალგაზრდების მოსაზრებებიც.
გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ 16 დღიანი კამპანიის მიზანი ქალთა და გოგონათა წინააღმდეგ ძალადობის შესახებ დიალოგის ხელშეწყობა და ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებაა.
საჯარო ლექცია ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის მიერ იყო ორგანიზებული.

"Fighting against gender-based violence", the meeting was held on December 10, 2019 at the Batumi Navigation Teaching University.
Members of the Human Security Monitoring Mission of the European Union Monitoring Mission informed the students of the dangers that might result from such incidents. The opinions of students were also heard.
The goal of the 16-day campaign against gender-based violence is to promote dialogue on violence against women and girls and raise awareness among young people.
The public lecture was organized by the International Relations Service of Batumi Navigation Teaching University.