საერთაშორისო კონფერენცია.
2017 წლის 3-7 აპრილს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის პროფესორებმა ქეთევან გოლეთიანმა, ბადრი გეჩბაიამ, ნათია მიქელთაძემ, ნატალია ჭყონოიამ, ეკატერინე ჩიქოვანმა მონაწილეობა მიიღეს საერთაშორისო კონფერენციაში ,,უკრაინა-ევროკავშირი: თანამედროვე ტექნოლოგიები, ბიზნესი და სამართალი. კონფერენციის საზეიმო გახსნა შედგა ქ. ბრატისლავაში (სლოვაკეთი). ბნსუ-ს რექტორის მოადგილემ ნ. მიქელთაძემ კონფერენციის მონაწილეებს გადასცა ბნსუ-ს რექტორის, პროფესორ პარმენ ხვედელიძის ოფიციალური მიმართვა. კონფერენციის პრეზიდიუმის შემადგენლობაში იმუშავეს ბნსუ-ს პროფესორებმა ქეთევან გოლეთიანმა და ბადრი გეჩბაიამ. ბნსუ-ს პროფესორები წარსდგენენ კონფერენციაზე სამეცნიერო ნაშრომების თეზისებით. სლოვაკეთის, უკრაინის, პოლონეთის, უნგრეთის, საქართველოს   უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებებისა და სამეცნიერო საზოგდოებების წარმომადგენლებმა იმსჯელეს უმაღლესი განათლების როლზე ევროინტეგრაციის საკითხთან მიმართებაში, გაუზიარეს ერთმანეთს ინოვაციური იდეები და დაგროვილი გამოცდილება.
კონფერენციის გასვლითი სესია გაიმართა ქ. ვენაში (ავსტრია). კონფერენციის დახურვის საზეიმო ცერემონიაზე მონაწილეებს გადაეცათ სერტიფიკატები. კონფერენციის მონაწილეთა სატატიები გამოქვეყნებულია კონფერენციის კრებულში.

International conference
On April 3-7, 2017, Batumi Navigation Teaching University professors Ketevan Goletiani, Badri Gechbaia, Natia Miqeltadze, Natalia Chkonia, Ekaterine Chikovani participated in International Conference “Ukraine- European Union: Modern Technologies, Business and Law”.  Opening of the Conference conducted in Bratislava (Slovenia). Deputy Rector of BNTU N. Miqeltadze delivered official statement of BNTU Rector, Professor Parmen Khvedelidze to the Conference participants. BNTU professors - Ketevan Goletiani and Badri Gechbaia were on the Conference platform. BNTU professors represented at the Conference with scientific investigation theses. Representatives of higher educational institutions and academic society from Slovenia, Ukraine, Poland, Hungary, Georgia discussed the role of higher education with regard to euro-integration, shared innovative ideas and experience with each other.
Visiting session of the Conference held in Vienna (Austria). At the closing ceremony of the Conference, participants were awarded with certificates. Articles of the Conference participants published in the Conference digest.