საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა
2024 წლის 5 – 7 ივლისს, ბნსუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელი - ასოცირებული პროფესორი, გიორგი გაბედავა საერთაშორისო საზაფხულო სკოლაში „ინტერსექტორული თანამშრომლობა, ტექნოლოგიების ტრანსფერი და ინოვაცია“ მონაწილეობდა.
სამდღიანი საზაფხულო სკოლა გახსნეს და მონაწილეებს მიესალმნენ საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილე ნოდარ პაპუკაშვილი, პროექტის „ინოვაცია, ინკლუზიური განათლება და ხარისხი" აღმასრულებელი დირექტორი, თამარ სანიკიძე, ლონდონის საუნივერსიტეტო კოლეჯის (UCL) პროფესორი ტატიანა ფუმასოლი.
საზაფხულო სკოლა მიზნად ისახავდა ადრეული კარიერის მკვლევრებისა და აკადემიური პერსონალის მომზადებას კვლევის მართვისა და ინოვაციის საუკეთესო პრაქტიკის მიხედვით. ძირითადი ამოცანაა ქართულ უნივერსიტეტებში კვლევის შესაძლებლობების გაძლიერება, მათი კვლევითი სტრუქტურების, პროცესებისა და შედეგების ხარისხის გაუმჯობესება და ინტრენაციონალიზაცია.
საზაფხულო სკოლა საერთაშორისო პროექტის „ინოვაცია, ინკლუზიური განათლება და ხარისხი" (პროექტის აღმასრულებელი დირექტორი, თამარ სანიკიძე), რომელსაც აფინანსებს მსოფლიო ბანკი, და საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროსთან, საკონსულტაციო კომპანიასთან-UCL Consultant თანამშრომლობით ხორციელდება.

International Summer School
On July 5-7, 2024, George Gabedava, the head of the International Relations Service at BNTU and an associate professor, participated in the international summer school "Intersectoral Cooperation, Technology Transfer and Innovation."
The three-day event was opened with welcoming remarks by Nodar Papukashvili, Deputy Minister of Education, Science and Youth of Georgia, Tamar Sanikidze, Executive Director of the "Innovation, Inclusive Education, and Quality" project, and Professor Tatiana Fumasoli from University College London (UCL).
The summer school aimed to train early career researchers and academic staff in best practices for research management and innovation. Its primary objective was to enhance research capabilities within Georgian universities, improve the quality of their research structures, processes, and outcomes, and foster their internationalization.
This summer school was part of the international project "Innovation, Inclusive Education, and Quality" (executive director Tamar Sanikidze), funded by the World Bank. It was implemented in cooperation with the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia and the consulting firm UCL Consultant.