საინფორმაციო შეხვედრა აკადემიური ეთიკის კომისიის საქმიანობისა და პროცედურების შესახებ
2026 წლის 15 მაისს, ბნუ-ს იურისტმა, ნინო გობაძემ, გამართა საინფორმაციო შეხვედრა სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალისთვის თემაზე – „აკადემიური ეთიკის კომისიის საქმიანობა და პროცედურები“.
შეხვედრის ფარგლებში განხილულ იქნა უნივერსიტეტში მოქმედი აკადემიური ეთიკის კოდექსით განსაზღვრული ძირითადი პრინციპები, აკადემიური კეთილსინდისიერების სტანდარტები, აკადემიური ეთიკის კომისიის საქმიანობის მიზნები, უფლებამოსილება და მუშაობის პროცედურული საკითხები, როგორიცაა დარღვევების განხილვის პროცედურები და გადაწყვეტილების მიღების წესები.
მსგავსი საინფორმაციო შეხვედრები ხელს უწყობს უნივერსიტეტში აკადემიური ეთიკის განმტკიცებას, აკადემიური პასუხისმგებლობის ამაღლებასა და გამჭვირვალე, სამართლიანი საგანმანათლებლო გარემოს განვითარებას.

Information Meeting on the Activities and Procedures of the Academic Ethics Commission
On May 15, 2026, Nino Gobadze, Lawyer at BNU, held an information meeting for students and academic staff on the topic: "Activities and Procedures of the Academic Ethics Commission."
The meeting covered the core principles defined by the university's Code of Academic Ethics, standards of academic integrity and the goals and authority of the Academic Ethics Commission. Detailed attention was given to procedural matters, such as the process for reviewing violations and decision-making rules.
Such information sessions contribute to the reinforcement of academic ethics within the university, raising academic responsibility and fostering a transparent and fair educational environment.