საინფორმაციო შეხვედრა ბიზნესის უწყვეტობის უზრუნველყოფასა და მართვაზე
2026 წლის 29 აპრილს, ბნუ-ს ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურმა ბიზნესის უწყვეტობის უზრუნველყოფისა და მართვის ახალი დოკუმენტის შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა. შეხვედრას უნივერსიტეტის პერსონალი და სტუდენტები დაესწრნენ.
შეხვედრის ფარგლებში დეტალურად იქნა განხილული დოკუმენტის მიზნები, ძირითადი პრინციპები და ის მექანიზმები, რომლებიც უზრუნველყოფს ორგანიზაციის უწყვეტ ფუნქციონირებას სხვადასხვა რისკისა და საგანგებო სიტუაციების დროს. დამსწრეებს მიეწოდათ ინფორმაცია იმ ნაბიჯების შესახებ, რომლებიც აუცილებელია კრიზისული სიტუაციების ეფექტურად მართვისთვის.
შეხვედრა ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა. მონაწილეებს ჰქონდათ შესაძლებლობა დაესვათ კითხვები და მიეღოთ ამომწურავი პასუხები.
ღონისძიების მიზანი იყო ცნობიერების ამაღლება და თანამშრომლებისა და სტუდენტების ჩართულობის გაძლიერება ბიზნესის უწყვეტობის პროცესებში, რაც ხელს შეუწყობს ორგანიზაციის მდგრადობასა და ეფექტიან ფუნქციონირებას.

Information Meeting on Business Continuity Assurance and Management
On April 29, 2026, the Quality Assurance Service of the BNU held an information meeting regarding the new document on Business Continuity Assurance and Management. The meeting was attended by university personnel and students.
During the session, participants discussed the primary goals and principles of the document in detail, alongside the mechanisms designed to ensure the uninterrupted functioning of the organization during various risks and emergency situations. Attendees also received information regarding the essential steps required for the effective management of crisis situations.
The meeting was conducted in an interactive format, providing participants with the opportunity to ask questions and receive comprehensive answers. The primary objective of the event was to raise awareness and strengthen the involvement of both personnel and students in business continuity processes, ultimately enhancing the organization's resilience and operational efficiency.