საინფორმაციო შეხვედრა პერსონალისთვის სტუდენტის სტატუსის მართვის პროცედურების შესახებ
2026 წლის 10 მარტს, ბნუ-ში გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა უნივერსიტეტის პერსონალისთვის, რომლის მიზანი იყო სტუდენტის სტატუსის მართვასთან დაკავშირებული პროცედურების გაცნობა და მნიშვნელოვანი ადმინისტრაციული საკითხების განმარტება.
შეხვედრის ფარგლებში, ბნუ-ს იურისტმა, ნინო გობაძემ, დამსწრეებს გააცნო ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორიცაა სტუდენტის სტატუსის შეჩერებისა და აღდგენის პროცედურები, მობილობის წესები, სტატუსის შეწყვეტის საფუძვლები, ასევე შესაბამისი ადმინისტრაციული მოთხოვნები და ვადები.
სტუდენტთა რეგისტრაციის, გამოცდების, შეფასებისა და მონიტორინგის სამსახურის ხელმძღვანელმა, ზურაბ ბაძაღუამ, ისაუბრა ელექტრონული ჟურნალის ძირითად ფუნქციებზე, მათ შორის, სასწავლო მასალების ნახვის, დავალებების გაგზავნის, მიღებული კრედიტების გადამოწმების, სილაბუსის გაცნობისა და მიღებული წერილებისა და შეტყობინებების ნახვის ინსტრუქციების შესახებ.
შეხვედრა ინტერაქტიულ ფორმატში გაიმართა და დამსწრეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.

On March 10, 2026, an informational meeting was held at BNU for university, aimed at introducing the procedures related to student status management and explaining important administrative matters.
During the meeting, the university’s lawyer, Nino Gobadze, discussed key issues including the procedures for suspension and restoration of student status, mobility regulations, grounds for termination of student status, as well as relevant administrative requirements and deadlines.
The Head of the Student Registration, Examinations, Assessment, and Monitoring Service, Zurab Badzagua, also introduced the main functions of the electronic journal system. These included instructions on accessing study materials, submitting assignments, reviewing earned credits, viewing course syllabus and checking received messages and notifications.
The meeting was conducted in an interactive format, allowing attendees to receive comprehensive answers to their questions.