საინფორმაციო შეხვედრა პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების შესახებ
2025 წლის 12 სექტემბერს, ბნუ-ს პროფესიული განათლების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს ეროვნული გვარდიის მე-10 ტერიტორიული ბრიგადის ბაზაზე გამართულ საინფორმაციო შეხვედრაში.
შეხვედრის მიზანი იყო სამხედრო მოსამსახურეებისა და მათი ოჯახის წევრებისთვის რეგიონში მოქმედი პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებებისა და პროგრამების გაცნობა, რაც პროფესიული განათლების პოპულარიზაციასა და დასაქმების ხელშეწყობას ემსახურება.
ინიციატივა ორგანიზებული იყო საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის მიერ. შეხვედრაზე მონაწილეებს მიეწოდათ ინფორმაცია არსებული პროგრამების, მათი სწავლების სპეციფიკისა და შესაძლებლობების შესახებ.

Information Meeting on Vocational Education Programs
On September 12, 2025, representatives of the Vocational Education Department of BNU participated in an information meeting held at the base of the 10th Territorial Brigade of the National Guard.
The purpose of the meeting was to introduce military personnel and their family members to the vocational education institutions and programs operating in the region, aimed at promoting vocational education and supporting employment.
The initiative was organized by the Vocational Education Development Department of the Ministry of Education, Science and Youth of Georgia. During the meeting, participants were provided with information about existing programs, their learning specifics, and opportunities.