საინფორმაციო შეხვედრა სტუდენტებისთვის: სტუდენტის სტატუსის მართვის პროცედურები
2026 წლის 6 მარტს, ბნუ-ში გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა სტუდენტებისთვის, რომლის მიზანი იყო სტუდენტის სტატუსის მართვასთან დაკავშირებული პროცედურების გაცნობა და მნიშვნელოვანი ადმინისტრაციული საკითხების განმარტება.
შეხვედრის ფარგლებში ბნუ-ს იურისტმა, ნინო გობაძემ, სტუდენტებს გააცნო ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორიცაა სტუდენტის სტატუსის შეჩერებისა და აღდგენის პროცედურები, მობილობის წესები, სტატუსის შეწყვეტის საფუძვლები, ასევე შესაბამისი ადმინისტრაციული მოთხოვნები და ვადები.
სტუდენტთა რეგისტრაციის, გამოცდების, შეფასებისა და მონიტორინგის სამსახურის ხელმძღვანელმა, ზურაბ ბაძაღუამ, დამსწრეებს ასევე გააცნო ელექტრონული ჟურნალის ძირითადი ფუნქციები, მათ შორის სასწავლო მასალების ნახვის, დავალებების გაგზავნის, მიღებული კრედიტების გადამოწმების, სილაბუსის გაცნობისა და მიღებული წერილებისა და შეტყობინებების ნახვის ინსტრუქციები.
შეხვედრის ფარგლებში სტუდენტებს მიეწოდათ ინფორმაცია გამოცდებზე ქცევის წესების შესახებ, მათ შორის შუალედურ და დასკვნით გამოცდებზე მინიმალური ქულების მიღებისა და საბოლოო შედეგებზე გასვლის პირობების შესახებ.
შეხვედრა ინტერაქტიულ ფორმატში გაიმართა და სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.

On March 6, 2026, an informational meeting was held at BNU for students, aimed at introducing the procedures related to student status management and explaining important administrative matters.
During the meeting, the university’s lawyer, Nino Gobadze, discussed key issues including the procedures for suspension and restoration of student status, mobility regulations, grounds for termination of student status, as well as relevant administrative requirements and deadlines.
The Head of the Student Registration, Examinations, Assessment, and Monitoring Service, Zurab Badzagua, also introduced the main functions of the electronic journal system. These included instructions on accessing study materials, submitting assignments, reviewing earned credits, viewing course syllabus and checking received messages and notifications.
Within the framework of the meeting, students were also informed about the rules of conduct during examinations, including the minimum score requirements for midterm and final exams and the conditions for obtaining final results.
The meeting was conducted in an interactive format, allowing students to receive comprehensive answers to their questions.