სამუშაო ვიზიტი ხორვატიაში
2023 წლის 25 აპრილს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მეორე მოადგილე საგანმანათლებლო პროცესების მართვისა და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით სამუშაო ვიზიტით სპლიტის (ხორვატია) უნივერსიტეტის საზღვაო ფაკულტეტზე იმყოფება.
• ვიზიტის ფარგლებში რექტორის მოადგილემ შეხვედრა გამართა საზღვაო ფაკულტეტის დეკანთან, საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით რექტორის მოადგილესთან, ERASMUS+ კოორდინატორთან და ტრეინინგ ცენტრის ხელმძღვანელთან.
• შეხვედრის განმავლობაში მხარეებმა ისაუბრეს სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობებზე და ხელი მოაწერეს ERASMUS+ ინტერ-ინსტიტუციონალურ ხელშეკრულებას.
• ვიზიტის დასასრულს გიორგი გაბედავამ დაათვალიერა მასპინძელი უნივერსიტეტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა.

Working visit in Croatia
On April 25, 2023, the Second Deputy Rector of the Batumi Navigation Teaching University in the Direction of Educational Processes Management and International Relations - Associate Professor George Gabedava is on a working visit to the Maritime Faculty of the University of Split (Croatia).
- Within the framework of the visit, the Deputy Rector held a meeting with the Dean of the Maritime Faculty, the Deputy Rector for International Relations, the ERASMUS+ Coordinator and the Head of the Training Center.
- During the meeting, the parties discussed the possibilities of future cooperation and signed the ERASMUS+ inter-institutional agreement.
- At the end of the visit, George Gabedava toured the material and technical base of the host university.