სამუშაო ვიზიტი ბუსანის საზღვაო ნავსადგურში
2022 წლის 16 ნოემბერს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილე გიორგი გაბედავა სამუშაო ვიზიტით ბუსანის საზღვაო ნავსადგურს ეწევია.
რექტორის მოადგილემ შეხვედრა გამარტა ბუსანის საზღვაო ნავსადგურის გენერალურ მენეჯერთან სუნგმინ კანგთან. შეხვედრის ფარგლებში განხილულ იქნა ბნსუ-სა და ნავსადგურსს შორის საგანმანათლებლო მიზნებისთვის თანამშრომლობის გზები.
ასევე, ვიზიტის ფარგლებში რექტორის მოადგილემ ბნსუ-ს სტუდენტთან გიორგი ჯინჭარაძესთან და ნავსადგურის წარმომადგენლებთან ერთად დაათვალიერა ახლად აშენებული საკონტეინერო ტერმინალი და გეცნო მისი მუშაობის პრინციპს.

Working Visit to Busan Port Authority
On November 16, 2022, George Gabedava, Deputy Rector of Batumi Navigation Teaching University, had a working visit to Busan Port Authority.
The deputy rector had a meeting with Sungmin Kang, general manager of Busan Port Authority. Within the framework of the meeting, ways of cooperation between BNTU and the port for educational purposes were discussed.
Also, within the framework of the visit, the deputy rector together with BNTU student Giorgi Jintcharadze and representatives of the port toured the newly built container terminal and got to know the principle of its work.