საპილოტე პროექტ “The Global Maritime Professional – Body Of Knowledge” (“GMP-BOK”) გამარჯვებულები 05.07.2021
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის საზღვაო-საინჟინრო ფაკულტეტის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამა ,,საზღვაო ნავიგაციის“ ორ სტუდენტს - თორნიკე გელაძესა და ენრიკო შერვაშიძეს ორი სასწავლო წლის სწავლის საფასური დაუფინანსდება.
სტუდენტები უნივერსიტეტის მიერ ნომინირებული იყვნენ საერთაშორისო საზღვაო უნივერსიტეტების ასოციაციისა (IAMU) და Nippon Foundation-ის მიერ ფინანსური მხარდაჭერით ინიცირებულ საპილოტე პროექტში “The Global Maritime Professional – Body of Knowledge” (“GMP-BOK”).
სტუდენტებმა წარმატებით გაიარეს შესარჩევი პროცედურა და შედეგად, მათ დაუფინანსდებათ სწავლის საფასური შემდეგი ორი სასწავლო წლის განმავლობაში.
საპილოტე პროექტი „GMP-BOK” ხორციელდება საერთაშორისო საზღვაო უნივერსიტეტიების ასოციაციის (IAMU) მიერ Nippon Foundation-ის სრული მხარდაჭერით.
ბნსუ, როგორც საერთაშორისო საზღვაო უნივერსიტეტიების ასოციაციის (IAMU) წევრი უნივერსიტეტი აქტიურად მონაწილეობს ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებებში და მხარს უჭერს მის მიერ ინიცირებულ პროექტებს.

Winners Of The Pilot Project "The Global Maritime Professional - Body Of Knowledge" ("GMP-BOK") 05.07.2021
Two students of the Faculty of Maritime Engineering Bachelor's Degree Program "Maritime Navigation" of Batumi Navigation Teaching University - Tornike Geladze and Enriko Shervashidze will be funded for two academic years tuition fees.
The students were nominated by the University for the Global Maritime Professional - Body of Knowledge (GMP-BOK) pilot project, funded by the International Maritime Universities Association (IAMU) and the Nippon Foundation.
Students have successfully passed the selection procedure and as a result, they will be funded with tuition fees for the next two academic years.
The pilot project "GMP-BOK" is implemented by the International Association of Maritime Universities (IAMU) with the full support of the Nippon Foundation.
BNTU, as a member of the International Association of Maritime Universities (IAMU), actively participates in the events organized by the Association and supports the projects initiated by it.