საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის 85 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ სამეცნიერო კონფერენცია
ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელმა-კანცლერმა, ლალი ხვედელიძემ, მონაწილეობა მიიღო ბათუმში გამართულ საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის 85 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ სამეცნიერო კონფერენციაში.
ორდღიანი ფორუმი მეცნიერების, განათლებისა და კვლევის სფეროს წარმომადგენლებს აერთიანებდა და მიზნად ისახავდა თანამედროვე სამეცნიერო ტენდენციების განხილვას, სამეცნიერო მიღწევების წარმოჩენას, ინსტიტუციური თანამშრომლობის გაძლიერებასა და ახალგაზრდა მკვლევართა მხარდაჭერას.
კონფერენციის ფარგლებში გაიმართა მკვლევართა დაჯილდოების ცერემონია, რომელსაც საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გივი მიქანაძე, აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე ზურაბ პატარაძე და სხვა ოფიციალური პირები ესწრებოდნენ.
სამეცნიერო კონფერენცია აჭარის განათლებისა და სპორტის სამინისტროს ფინანსური მხარდაჭერით, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ორგანიზებით გაიმართა.

Scientific Conference Dedicated to the 85th Anniversary of the Georgian National Academy of Sciences
22 July 2026
The Head of Administration-Chancellor of Batumi Navigation University, Lali Khvedelidze, participated in the scientific conference dedicated to the 85th anniversary of the Georgian National Academy of Sciences, held in Batumi.
The two-day forum brought together representatives of the scientific, educational, and research communities to discuss contemporary trends in science, showcase scientific achievements, strengthen institutional cooperation and support young researchers.
As part of the conference, a ceremony was held to honor outstanding researchers, attended by the Minister of Education, Science and Youth of Georgia, Givi Mikanadze, the Chairman of the Government of the Autonomous Republic of Adjara, Zurab Pataradze and other distinguished officials.
The scientific conference was organized by Batumi Shota Rustaveli State University with the financial support of the Ministry of Education and Sports of the Autonomous Republic of Adjara.