საზღვაო ნავიგაციის საგანმანათლებლო პროგრამის სტუდენტთა საყურადღებოდ ! 05.11.2020
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის პარტნიორი უნივერსიტეტი „National Korea Maritime & Ocean University“, ბნსუ-ს სტუდენტებს „Global Invitation Program in the field of Maritime and Ocean Sciences“-ის ფარგლებში აძლევს შესაძლებლობას 2020-2021 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრი ისწავლონ მათთან.
სტუდენტების ნომინირება მასპინძელ უნივერსიტეტში განხორციელდება ბნსუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის მიერ.
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა, უნდა წარმოადგინგონ შემდეგი დოკუმენტაცია:
შევსებული სააპლიკაციო ფორმა;
სამოტივაციო წერილი;
ნიშნების ფურცელი;
უცხოენის (ინგლისური) ცოდნის დამადასტურებელი დოკუმენტი;
საერთაშორისო პასპორტის ასლი;
სწავლის პერიოდი: მარტი 2021 - ივნისი 2021
აპლიკანტს უნდა ქონდეს დასრულებული მინიმუმ 3 სემესტრი.
საბუთების წარდგენის ვადა ბნსუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურში: 15 ნოემბერი, 2020.
(კორეის რესპუბლიკის კანონმდებლობის შესაბამისად შერჩეული სტუდენტი კორეის რესპუბლიკის ტერიტორიაზე შეესვლისას გაივლის 14 დღიან კარანტინს, შესაბამისად შერჩეული სტუდენტი კორეაში უნდა ჩავიდეს თებერვლის შუა რიცხვებში, მოიხადოს კარანტინი და მარტის დასაწყისში დაიწყოს სწავლა).
დაფინანსება: აღნიშნული პროგრამის ფარგლებში, შერჩეულ სტუდენტს დაუფინანსდება ორმხრივი ავიაბილეთი, საცხოვრებლი, საკვები და სწავლის საფასური მასპინძელ უნივერსიტეტში.
შერჩეული კანდიდატი თვითონ უზრუნველყოფს კორეაში ცხოვრების ყოველდღიურ ხარჯებს და საერთაშორისო ჯამრთელობის დაზღვევის ხარჯს.
დამატებითი კითხვების არსებობის შემთხვევაში დაუკავშირდით ბნსუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურსს ელ-ფოსტაზე:

For The Attention Of Students Of The Educational Program “Maritime Navigation”!
Partner University of the Batumi Navigation Teaching University "National Korea Maritime & Ocean University" provides BNTU students with the opportunity to study with them in the spring semester of the 2020-2021 academic year within the framework of the "Global Invitation Program in the field of Maritime and Ocean Sciences".
Students will be nominated at the host university by the BNTU International Relations Service.
Interested students should submit the following documents:
-          Motivation letter;
-          Grade sheet;
-          A document certifying the knowledge of Foreign (English) language;
Study period: March 2021 - June 2021
Applicant must have completed at least 3 semesters.
Deadline for submission of documents to BNTU International Relations Service: November 15, 2020.
A selected student will undergo a 14-day quarantine upon entering the territory of the Republic of Korea according to the laws of the Republic of Korea, therefore the selected student must arrive in Korea in mid-February, pass the quarantine and start studying in early March).
Funding: Under this program, the selected student will be funded with a round-trip ticket, accommodation, food and tuition at the host university.
The selected candidate will provide the daily living expenses and international health insurance expenses themselves.
If you have any further questions, please contact the BNTU International Relations Service at the following email: international@bntu.edu.ge