შეხვედრა დაინტერესებულ მხარეებთან
2025 წლის 27 მარტს, ბნსუ-ში გამართულ შეხვედრაზე განიხილეს კლასტერული აკრედიტაციისთვის მოდიფიცირებული საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამები "საზღვაო ნავიგაცია" (ქართულენოვანი და ინგლისურენოვანი) და შრომის ბაზრის მოთხოვნების ანალიზის დოკუმენტი.
შეხვედრას ესწრებოდნენ პროგრამის განმახორციელებლები, დამსაქმებლები, სტუდენტები, კურსდამთავრებულები და უნივერსიტეტის სტუდენტთა და პროფესიულ სტუდენტთა თვითმმართველობის წარმომადგენლები.
მსგავსი ტიპის შეხვედრები დაინტერესებულ მხარეებთან ავლენს ბნსუ-ს მზაობას აკრედიტაციის პროცესისთვის და კიდევ ერთხელ ადასტურებს ბნსუ-ს მისწრაფებას, მიაწოდოს თანამედროვე, საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი განათლება მომავალ საზღვაო სპეციალისტებს.
შეხვედრის ფარგლებში განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა პროგრამების შესაბამისობაზე დარგის თანამედროვე მოთხოვნებთან.
ბნსუ განაგრძობს საგანმანათლებლო პროგრამების განახლებასა და გაუმჯობესებას, რათა თანამედროვე გამოწვევებს ეფექტურად უპასუხოს.

Meeting with Interested Parties
On March 27, 2025, a meeting was held at BNTU to discuss the revised bachelor's educational programs in Maritime Navigation (offered in both Georgian and English) and the labor market requirements analysis document for cluster accreditation.
The meeting brought together program implementers, employers, students, graduates, and representatives from university and professional student self-governments.
These stakeholder consultations highlight BNTU's commitment to the accreditation process and reaffirm its dedication to offering modern, internationally recognized education for future maritime professionals.
Particular emphasis was placed on aligning the programs with current industry standards and requirements.
BNTU remains focused on continuously updating and enhancing its educational programs to effectively address evolving challenges.