შეხვედრა გაცვლითი პროგრამის შესახებ
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებს გაცვლითი პროგრამების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდეს. შეხვედრა საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ორგანიზებით თავისუფალ სივრცეში გაიმართა.
სამსახურის უფროსმა, გიორგი გაბედავამ ახალგაზრდებს ERASMUS + პროგრამა, მოთხოვნები, დადებითი მხარეები და შესაძლებლობები გააცნო.
სტუდენტებმა ასევე მიიღეს ინფორმაცია ინგლისურ ენაში ინსტიტუციონალური გამოცდის ჩატარების შესახებ. გაეცნენ საგამოცდო ტესტის სტრუქტურას.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ თავისუფალ სივრცეში გაიხსნა საერთაშორისო განათლების კუთხე, სადაც სტუდენტებს ექნებათ შესაძლებლობა გაეცნონ უნივერსიტეტების, ორგანიზაციებისა და საელჩოების მიერ შეთავაზებულ სასწავლო სტიპენდიებს.

MEETING ON EXCHANGE PROGRAMS
Students of Batumi Navigation Teaching University were informed about exchange programs. The meeting was organized by the International Relations Service in the free space.
George Gabedava, Head of Service introduced the ERASMUS + program, its requirements, strengths and opportunities to the students.
Students also received information about the process of taking an institutional exam in English. Learned about the structure of the exam.
After the meeting the corner of international education was opened in the free space, where students will have the opportunity to study the scholarships offered by universities, organizations and embassies.