სტამბოლის და ვროცლავის უნივერსიტეტების ვიზიტი ბნსუ-ში
2025 წლის 26-30 მაისს, ბნსუ-ს სტუმრობდნენ სტამბოლის ტექნიკური უნივერსიტეტისა და ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები. ვიზიტი ERASMUS+ International Credit Mobility პროგრამის ფარგლებში განხორციელდა.
შეხვედრის ფარგლებში სტუმრებმა შეხვედრა გამართეს ბნსუ-ს მენეჯმენტთან, სადაც მხარეებმა განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები და დასახეს კონკრეტული გეგმები აკადემიური პარტნიორობის გაღრმავებისთვის.
უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის თვალსაზრისით, ამგვარი ვიზიტები იძლევა სხვადასხვა ქვეყნის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან გამოცდილების გაზიარების, საერთაშორისო სტანდარტების დანერგვისა და პერსონალისთვის და სტუდენტებისათვის მობილობის შესაძლებლობების გაფართოების საშუალებას. ეს ხელს უწყობს უნივერსიტეტის საერთაშორისო რეპუტაციის ამაღლებას და ხარისხიანი განათლების მიწოდებას.
უნდა აღინიშნოს, რომ აღნიშნულ უნივერსიტეტებთან ბნსუ წარმატებით თანამშრომლობს და მათთან ხორციელდება ERASMUS+ International Credit Mobility პროგრამა, რომელიც იძლევა პერსონალისა და სტუდენტების მობილობის შესაძლებლობას, რაც ხელს უწყობს ორმხრივი აკადემიური გაცვლისა და თანამშრომლობის განვითარებას.

Visit of Istanbul and Wrocław Universities to BNTU
From May 26 to 30, 2025, representatives from Istanbul Technical University and the International University of Logistics and Transport in Wrocław visited BNTU within the framework of the ERASMUS+ International Credit Mobility program.
During the visit, the guests held a meeting with the BNTU management, where the parties discussed future cooperation prospects and outlined specific plans for strengthening academic partnership.
In terms of university internationalization, such visits provide an opportunity to share experiences with higher education institutions from different countries, implement international standards and expand mobility opportunities for both staff and students. This contributes to enhancing the university's international reputation and delivering high-quality education.
It is worth noting that BNTU has a successful partnership with these universities, and through the ERASMUS+ International Credit Mobility program, staff and student mobility is actively implemented, promoting mutual academic exchange and the development of cooperation.