სტუდენტთა VIII საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია
2024 წლის 23 ივნისს, ბნსუ-ს ორგანიზებით სტუდენტთა VIII საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართა.
კონფერენციაში ცამეტი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების ორმოცდაათამდე სტუდენტი მონაწილეობდა.
კონფერენციაზე მოხსენებით წარსდგნენ ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, იაკობ გოგებაშვილის სახელობის თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები და მახინჯაურის საზღვაო ლიცეუმის პროფესიული სტუდენტები.
საქართველოს გარდა, კონფერენციაში ჩაერთნენ და მოხსენებები წარადგინეს პოლონეთის, ბულგარეთის და უკრაინის უნივერსიტეტების სტუდენტებმა.
კონფერენცია მიზნად ისახავდა საზღვაო მეცნიერებების, ლოგისტიკის, მენეჯმენტის, ბიზნესის ადმინისტრირებისა და ეკონომიკის თანამედროვე პროცესებისა და გამოწვევების განხილვას, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებს შორის ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარებასა და ურთიერთთანამშრომლობის წახალისებას.
კონფერენციის წარმატებულ მონაწილეებს გადაეცათ კონფერენციაში მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი და მათი ნაშრომები გამოქვეყნდა კონფერენციის მასალათა კრებულში.

The Student 8th International Scientific Conference
Up to fifty students from thirteen different higher educational institutions attended the conference.
Students from Batumi Navigation Teachin University, Batumi Shota Rustaveli State University, Gori State University, Akaki Tsereteli State University, Iakob Gogebashvili Telavi State University, and vocational students from Makhinjauri Maritime Lyceum presented their reports at the conference.
Besides Georgia, students from universities in Poland, Bulgaria, and Ukraine also participated in the conference and presented their reports.
The conference aimed to facilitate discussions on modern processes and challenges within maritime sciences, logistics, management, business administration, and economics. It serves as a platform to share knowledge and experiences among students from various higher educational institutions and encourages mutual cooperation.
The conference participants who were successful received a certificate of participation, and their papers were published in the conference materials collection.