სტუდენტური გამოკითხვების შედეგების გაცნობა
2026 წლის 12 მარტს, ბნუ-ს ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის ორგანიზებით გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა სტუდენტებისთვის. შეხვედრის მიზანი იყო 2025–2026 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში ჩატარებული სტუდენტური გამოკითხვების შედეგების გაცნობა და სტუდენტების აქტიური ჩართულობის ხელშეწყობა სასწავლო პროცესის ხარისხის გაუმჯობესებაში.
შეხვედრის ფარგლებში, სტუდენტებს დეტალურად წარუდგინეს ჩატარებული კვლევის ძირითადი შედეგები, მათ შორის, სტუდენტების შეფასებები სასწავლო კურსების, სწავლების მეთოდების, ინფრასტრუქტურისა და ადმინისტრაციული მომსახურების შესახებ. აღინიშნა, რომ მსგავსი გამოკითხვები მნიშვნელოვანი ინსტრუმენტია უნივერსიტეტისთვის, რათა გაითვალისწინოს სტუდენტების მოსაზრებები და მუდმივად გააუმჯობესოს სასწავლო გარემო.
დისკუსიის ფორმატში სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაესვათ კითხვები, გაეზიარებინათ საკუთარი გამოცდილება და გამოეთქვათ რეკომენდაციები.

Introduction to the Results of Student Surveys
On March 12, 2026, an informational meeting for students was held, organized by the Quality Assurance Service of BNU. The purpose of the meeting was to present the results of the student surveys conducted during the Fall semester of the 2025–2026 academic year and to encourage students’ active involvement in improving the quality of the educational process.
During the meeting, students were introduced in detail to the main findings of the survey, including students’ evaluations of academic courses, teaching methods, infrastructure and administrative services. It was noted that such surveys serve as an important tool for the university to consider students’ opinions and continuously improve the learning environment.
In a discussion format, students had the opportunity to ask questions, share their experiences, and provide recommendations.