სტუდენტური თვითმმართველობის არჩევნები 2026: კანდიდატთა რეგისტრაცია
არჩევნებში მონაწილეობის მსურველ კანდიდატებს რეგისტრაციის გავლა 18 მარტიდან 27 მარტის ჩათვლით შეუძლიათ.
რეგისტრაციისთვის კანდიდატმა საარჩევნო კომისიას უნდა წარუდგინოს შემდეგი დოკუმენტები:
• პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი;
• ცნობა შესაბამისი ფაკულტეტიდან და პროფესიული განათლების დეპარტამენტიდან საგანმანათლებლო პროგრამის, სასწავლო წლისა და სემესტრის მითითებით;
• განცხადება საარჩევნო კომისიის სახელზე (ივსება ადგილზე).
• არჩევნების წინასწარი შედეგების გამოცხადება - 2026 წლის 07 აპრილი;
• არჩევნების წინასწარი შედეგების გასაჩივრება - 2026 წლის 08 აპრილი (საპრეტენზიო განაცხადი მიიღება მატერიალური სახით, საარჩევნო კომისიაში, N326A კაბინეტი);
• არჩევნების საბოლოო შედეგების გამოცხადება -  2026 წლის 14 აპრილი;
დეტალური ინფორმაციისა და რეგისტრაციისთვის  მიმართეთ:
ბნუ-ს სტუდენტთა და პროფესიულ სტუდენტთა თვითმმართველობის საარჩევნო კომისიას; სტუდენტთა და პროფესიულ სტუდენტთა თვითმმართველობის თავმჯდომარეს - გიორგი ღოღობერიძეს - III სართული, ოთახი N326A, 11:00-17:00 სთ.

On April 6th, 2026, the Student and Vocational Student Self-Government Elections will be held at BNU.
Candidates wishing to participate in the elections can register from March 18 to March 27 (inclusive).
To complete registration, candidates must submit the following documents to the Election Commission:
A copy of an identification document;
A certificate from the relevant faculty or the Department of Vocational Education indicating the educational program, academic year, and semester;
An application addressed to the Election Commission (completed on-site).
Announcement of preliminary election results – April 7, 2026;
Appeal of preliminary election results – April 8, 2026 (complaints must be submitted in hard copy to the Election Commission, Room N326A);