ტრენინგი „მოსამზადებელი სასწავლო კურსი IMO-ს წევრი სახელმწიფო აუდიტის სქემისთვის (IMSAS).
2024 წლის 6-8 თებერვალს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორის მეორე მოადგილე საგანმანათლებლო პროცესების მართვისა და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით - ასოცირებული პროფესორი გიორგი გაბედავა მონაწილოებდა ტრენინგში „მოსამზადებელი სასწავლო კურსი IMO-ს წევრი სახელმწიფო აუდიტის სქემისთვის (IMSAS).
IMSAS აუდიტი მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს IMO-ს მოქმედი ინსტრუმენტების თანმიმდევრულ და ეფექტურ განხორციელებას და დაეხმაროს წევრ სახელმწიფოებს გააუმჯობესონ თავიანთი შესაძლებლობები.
ტრენინგის მიზანია ჩართულ მხარეებს გააცნოს IMSAS სტანდარტები და პროცედურები.
ტრენინგი საქართველოს საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოს მხარდაჭერით ევროპის საზღვაო უსაფრთხოების სააგენტომ (EMSA) ჩაატარა.

Training Course for the IMO Member State Audit Scheme (IMSAS)
From February 6 to 8, 2024, Associate Professor George Gabedava, the Second Deputy Rector responsible for Educational Process Management and International Relations at BNTU, attended the "Preparatory Training Course for the IMO Member State Audit Scheme (IMSAS)."
The objective of the IMSAS audit is to encourage the consistent and effective implementation of current IMO instruments, facilitating Member States in enhancing their capabilities.
The training is designed to acquaint participants with the standards and procedures of IMSAS.
Conducted with the backing of the Maritime Transport Agency of Georgia (MTA), the training was carried out by the European Maritime Safety Agency (EMSA).