ტრენინგი: საგრანტო წინადადებების შემუშავება და ფონდების მოძიება
2025 წლის 28-30 მაისს, ბნსუ-ს ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურისა და სტუდენტური სერვისების სამსახურის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ პროფესიული უნარების სააგენტოს მიერ ორგანიზებულ ტრენინგში "საგრანტო წინადადებების შემუშავებისა და ფონდების მოძიების".
ტრენინგის ძირითადი ნაწილი მიეძღვნა ერაზმუს+ პროგრამებსა და მათ ფარგლებში საგრანტო განაცხადების მომზადების პროცესს.
ცოდნისა და უნარების განვითარება ამ მიმართულებით განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ბნსუ-ს პროფესიული განათლების ინტერნაციონალიზაციის გაძლიერებისთვის, რაც ხელს შეუწყობს უნივერსიტეტის საერთაშორისო აღიარებას და ევროპულ საგანმანათლებლო სივრცეში მეტი ინტეგრაციას.

Training: Grant Proposal Development and Fundraising
On May 28–30, 2025, representatives of BNTU’s Quality Assurance Service and Student Services participated in a training organized by the Skills Agency Georgia "Grant Proposal Development and Fundraising."
The main focus of the training was on Erasmus+ programs and the process of preparing grant applications within their framework.
Developing knowledge and skills in this area is particularly important for strengthening the internationalization of vocational education at BNTU, which will contribute to the university’s international recognition and greater integration into the European Higher Education Area.