ურთიერთთანამაშრომლობის მემორანდუმი ბათუმის საზღვაო პორტთან
2025 წლის 26 ნოემბერს, ბათუმის ნავიგაციის უნივერსიტეტსა (ბნუ) და შპს „ბათუმის საზღვაო პორტს“ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმის საფუძველზე, ბნუ-ს პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების პროფესიული სტუდენტები პრაქტიკას ბათუმის საზღვაო პორტის მცურავ ერთეულებზე გაივლიან, რაც მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს მათ პროფესიულ ზრდასა და უნარების განვითარებას.
გარდა ამისა, დღეს, ბნუ-ს სტუდენტებს შესაძლებლობა მიეცათ დაეთვალიერებინათ ბათუმის საზღვაო პორტის მუზეუმი და მისი საგამოფენო სივრცე.

Memorandum of Cooperation with Batumi Sea Port
On November 26, 2025, a Memorandum of Cooperation was signed between Batumi Navigation University (BNU) and LLC Batumi Sea Port.
Based on the memorandum, vocational students of BNU’s vocational educational programs will undergo practical training on the floating units of Batumi Sea Port. This opportunity will significantly contribute to their professional development and skills enhancement.
In addition, BNU students had the opportunity to visit the Batumi Sea Port Museum and explore its exhibition space.