ვებინარი: ERASMUS+ შესაძლებლობები პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებებისთვის
2026 წლის 26 მარტს, Erasmus+-ის ეროვნული ოფისის საქართველოში ორგანიზებით ჩატარდა ვებინარების სერია, რომელიც მიზნად ისახავდა პროფესიული განათლებისა და ტრენინგების (VET) სექტორში მომუშავე ორგანიზაციების ინფორმირებასა და მხარდაჭერას. ვებინარებს ესწრებოდა ბნუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელი, გიორგი გაბედავა.
ვებინარები განსაკუთრებით საინტერესო იყო იმ ორგანიზაციებისთვის, რომლებიც გეგმავენ Erasmus+ პროგრამაში ჩართვას და განაცხადის მომზადებას.
ვებინარების თემატიკა იყო: ახალბედა VET ორგანიზაციების მხარდაჭერა – Erasmus+ პროგრამის არსი, მიზნები და პრიორიტეტები; პარტნიორი ორგანიზაციების მოძიება და რესურსების გამოყენება – საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარებისა და პროგრამის შესაძლებლობების ეფექტიანი გამოყენების გზები.

Webinar: ERASMUS+ Opportunities for Vocational Education and Training Institutions
On March 26, 2026, a series of webinars was organized by the Erasmus+ National Office in Georgia, aimed at informing and supporting organizations operating in the Vocational Education and Training (VET) sector. George Gabedava, the Head of the International Relations Service of BNU attended the webinars.
The sessions were particularly valuable for organizations interested in participating in the Erasmus+ programme and preparing project applications.
The webinars covered the following topics: support for newcomer VET organizations, including an overview of the Erasmus+ programme, its objectives and priorities; as well as guidance on partner search and the use of available resources to enhance international cooperation and effectively utilize the opportunities offered by the programme.