2023 წლის 15-17 მაისს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა, რექტორის მეორე მოადგილემ საგანმანათლებლო პროცესების მართვისა და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით - გიორგი გაბედავამ ERASMUS+ Capacity Building- პროექტის “დუალური განათლების განხორციელების შესაძლებლობების გაძლიერება საქართველოს უმაღლეს განათლებაში (DUGEOR)” საორგანიზაციო შეხვედრაში და სასწავლო ვიზიტში მიიღო მონაწილეობა.
დუალური განათლების დანერგვა საქართველოს უმაღლესი განათლების სისტემაში;
დუალური განათლების საშუალებით სტუდენტებისთვის მეტი შესაბამისი ცოდნისა და უნარების ათვისების შესაძლებლობა;
საქართველოს საკანონმდებლო ბაზისა და აკრედიტაციის სტანდარტების დახვეწა დუალურ განათლებასთან ადაპტაციის მიზნით;
დუალური განათლების ზოგადი მოდელის შემუშავება (DUGEOR მოდელი) საქართველოში სხვადასხვა საჭიროებებისა და ინტერესების მხარდასაჭერად სტუდენტებისთვი, კომპანიებისთვის, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებისთვის (უსდ) და უმაღლეს სასწავლებლებისთვის რეკომენდაციების მიწოდებას დუალური განათლების განსახორციელებლად.
ასევე, სასწავლო ვიზიტში მონაწილეობა მიიღო ლოგისტიკური კომპანია “ინტერლოგ ჯორჯიას“ წარმომადგენლემა, რომელიც ბნსუ-თან ერთად იქნება ჩართული პროექტში, როგორც პარტნიორი ორგანიზაცია.
სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში კონსორციუმის წევრებმა მოინახულეს შემდეგი კომპანიები, რომლებიც დუალური განათლების ფარგლებში თანამშრომლობენ მასპინძელ უნივერსიტეტთან: SIEMENS Transportation; AT&S; KNAPP LOGISTICS; HEINEKEN GROUP; ZOTER.

On May 15-17, 2023, the Second Deputy Rector in the Direction of Educational Process Management and International Relations of BNTU, Associate Professor – George Gabedava Steering Committee meeting and study visit of the ERASMUS+ Capacity Building project "Strengthening the Possibilities of Dual Education in Georgian Higher Education (DUGEOR)".
Implementation of dual education into HE system in Georgia;
Enabling students to learn more relevant knowledge and skills through dual education;
Improvement of legal framework and accreditation standards in Georgian in order to adapt to dual education;
Development of a generic model of dual education (DUGEOR model) to support the different needs and interests of students, companies, and higher education institutions (HEIs) in Georgia and to provide recommendations to HEIs for the Implementation of dual education.
Also, a representative of the logistics company "Interlog Georgia" participated in the study visit, which will be involved in the project as a partner organization together with BNTU.
As part of the study visit, the consortium members visited the following companies that cooperate with the host university within the framework of dual education: SIEMENS Transportation; AT&S; KNAPP LOGISTICS; HEINEKEN GROUP; ZOTER.
In addition, various cultural events were planned as part of the visit.
The project consortium consists of 16 members, including 4 foreign universities (Serbia, Austria, Germany), 5 Georgian universities and 5 partner organizations.
The Ministry of Education and Science of Georgia and the National Center for Educational Quality Enhancement are members of the consortium.
The project is financed by the European Union within the framework of the ERASMUS+ Capacity Building program.