ვიზიტი ლუბლიანას უნივერსიტეტის საზღვაო ფაკულტეტზე
2022 წლის 24 აგვისტოს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი გიორგი გაბედავა და ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსი ნათია მიქელთაძე სამუშაო ვიზიტით ლუბლიანას უნივერსიტეტის (სლოვენია) საზღვაო ფაკულტეტზე იმყოფებდონენ.
ვიზიტის ფარგლებში ბნსუ-ს წარმომადგენლები შეხვდნენ ფაკულტეტის დეკანის მოადგილეს, საზღვაო ნავიგაციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელს და ფაკულტეტის აკადემიურ პერსონალს.
შეხვედრაზე საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა წარადგინა პრეზენტაცია ბნსუ-ს მიერ განხორციელებული, მიმდინარე და დაგეგმილი აქტივობების შესახებ. მასპინძელმა მხარემ სტუმრებს გააცნო ლუბლიანას უნივერსიტეტის საზღვაო ფაკულტეტზე მიმდინარე სიახლეები.
ვიზიტის ფარგლებში ასევე, ბნსუ-ს წარმომადგენლებმა დაათვალიერეს მასპინძელი უნივერსიტეტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა.
შეხვედრის დასასრულ მხარეებმა იმსჯელეს თანამშრომლობის გაღრმავების გზებზე და დაგეგმეს შესაბამისი ღონისძიებები.

Visit to the Maritime Faculty of the University of Ljubljana
On August 24, 2022, Head of International Relations Service, George Gabedava, and the Head of Quality Assurance Service, Natia Mikeltadze of the Batumi Navigation Teaching University, had a working visit to the Maritime Faculty of the University of Ljubljana (Slovenia).
Within the framework of the working visit, the representatives of BNSU met with the deputy dean of the faculty, the head of the maritime navigation department and the academic staff of the faculty.
At the meeting, the head of the international relations service made a presentation about the activities carried out, ongoing and planned by BNTU. The host informed the guests about the current news at the Maritime Faculty of the University of Ljubljana.
Within the framework of the visit, BNTU representatives also toured the material and technical base of the host university.
At the end of the meeting, the parties discussed ways to deepen cooperation and planned concrete measures.