ვიზიტი თურქულ ხომალდზე
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორი და კანცლერი ოფიციალური ვიზიტით ეწვივნენ თავისი კლასის გემებს შორის მსოფლიოში ერთ-ერთ ყველაზე დიდი და თანამედროვე გემს ,,TCG SANCAKTAR“ (თურქეთის რესპუბლიკა).
გემი ბათუმის პორტში იმყოფება თურქეთის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის საზღვაო აკადემიის სტუდენტთა საზღვაო სწავლების ფარგლებში, მასზე აკადემიის 262 სტუდენტი იმყოფება.
თურქული სამხედრო გემის საპორტო ვიზიტის მიზანია სტუდენტთა მიერ სასწავლო წლის განმავლობაში მიღებული ცოდნის განმტკიცება, მეზობელი ქვეყნის -საქართველოს უკეთ გაცნობა და საზღვაო სფეროში ურთიერთთანამშრომლობის გაღრმავება.

Visit To Turkish Vessel
The Rector and the Chancellor of the Batumi Navigation Teaching University had an official visit to one of the largest and most modern vessels of its type, "TCG SANCAKTAR" (Republic of Turkey).
The Vessel is in the port of Batumi within the framework of maritime studies of the students of the Maritime Academy of Turkish National Defense University, there are 262 students on board.
The purpose of the Turkish ship's port visit is to strengthen students' knowledge gained during the academic year, to better understand neighboring country Georgia and to deepen cooperation in the maritime field.