ვიზიტი ვროცლავში და პროფესორების საერთაშორისო ლექციები
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები სამუშაო ვიზიტით პოლონეთში, ქალაქ ვროცლავში იმყოფებიან.
ბნსუ-ს ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსმა ნათია მიქელთაძემ და საერთაშორისო უთიერთობების სამსახურის უფროსმა გიორგი გაბედავამ შეხვედრები გამართეს ვროცლავის ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის უნივერსიტეტში, რექტორის მოადგილესთან, პროფესორ ზენონ ზამიართან, ლოგისტიკის ფაკულტეტის დეკანთან, პროფესორ სტანისლავ შლუსარჩუკთან, დეკანის მოადგილესთან, პროფესორ ანდრე მიჰალუკთან.
შეხვედრა მიმდინარე წლის 12 დ 13 ნოემბერს, ქ. ვროცლავში (პოლონეთი) ERASMUS+ აკადემიური მობილობის პროგრამის ფარგლებში გაიმართა.
ნაყოფიერად წარიმართა შეხვედრა უნივერსიტეტის საერთაშორისო პროექტების სამსახურის უფროსთან, ჰუბერტ ლუცკისთან, რომელმაც გააცნო ბნსუ-ს წარმომადგენლებს მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტები და მათში მონაწილეობის პერსპექტივები.
ასევე ERASMUS+ აკადემიური მობილობის პროგრამის ფარგლებში ვროცლავში ლოგისტიკისა და ტრანსპორტის საერთაშორისო უნივერსიტეტში (პოლოეთი) ჩატარდა პროფესორების გიორგი გაბედავასა და ნათია მიქელთაძის ლექციები თემებზე:
,,ტრანსპორტი და ლოგისტიკა საქართველოში - პრობლემები და პერსპექტივები“
,,გემის დროშა - ეროვნულობა, შერჩევის ფაქტორები და შედეგები“
,,ინტერპერსონალური კომუნიკაცია, კონფლიქტები და მათი მოგვარების გზები“
,,პლაგიატიზმი საგანმანათებლო და სამეცნიერო სფეროში“.
ამასთანავე, ბნსუ-ს წარმომადგენლებმა გამართეს ღია ლექცია მასპინძელი უნივერსიტეტის სტუდენტების, საერთაშირისო სტუდენტებისა და პერსონალისთვის, სადაც ისაუბრეს საქართველოსა და ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტზე, გააცნეს დამსწრეთ უნივერსიტეტის პოტენციალი და შეთავაზებები.

Visit To Wroclaw And Professors’ International Lectures
The representatives of Batumi Navigation Teaching University are conducting a working visit to Wroclaw, Poland.
Natia Mikeleladze, Head of BNTU Quality Assurance Service and George Gabedava, Head of International Relations Service, held meetings with Prof. Zenon Zamiar – Deputy Rector, Stanislaw Slusarczyk – Dean of the Faculty of Logistics, Andrzej Michaluk – Vice-Dean
of the International University of Logistics and Transport.
The Meeting was held on November 12 and 13, 2019, in Wroclaw (Poland) within the framework of the ERASMUS + Academic Mobility Program.
A fruitful meeting was held with Hubert Lucki, Head of the International Projects Office of the University, who introduced BNTU representatives to current and planned projects and prospects for participating in them.
Also within the framework of the ERASMUS + Academic Mobility program lectures by Professors George Gabedava and Natia Mikeladze at the International University of Logistics and Transport (Wroclaw, Poland) were held on the following topics:
„Transport and Logistics in Georgia - Problems and Prospects ”
"Ship’s Flag - Nationality, Selection Factors and Results"
"Interpersonal Communication, Conflicts and Ways of Solving Them"
"Plagiarism in Education and Science Field".
Also, BNTU representatives delivered an open lecture to students, international students and staff of the host university, where they spoke about Georgia and Batumi Navigation Teaching University, introduced to the attendees the potential and offers of the university.