BSM Smart Academy-ის პარტნიორი უნივერსიტეტების პირველი საერთაშორისო შეხვედრა
2024 წლის 4 დეკემბერს Bernhard Schulte Shipmanagement-ის (BSM) საგანმანათლებლო პროგრამის - BSM Smart Academy-ის პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენელთა პირველი ონლაინშეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო ბათუმის ნავიგაციის სასწავლოუნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ხელმძღვანელმა, ასოცირებულმა პროფესორმა გიორგი გაბედავამ.
შეხვედრის მთავარი მიზანი იყო პროგრამის პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებისგაცნობა და პროგრამის განვითარებასთან დაკავშირებული საერთო მოლოდინების განსაზღვრა.თითოეულ უნივერსიტეტს შესაძლებლობა ჰქონდა წარმოედგინა მინიმუმ სამი მოლოდინი BSM Smart Academy-სთან თანამშრომლობის კუთხით.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებები საქართველოდან,ომანიდან, საუდის არაბეთიდან, თურქეთიდან, სამხრეთ აფრიკიდან და ვიეტნამიდან.
BSM Smart Academy წარმოადგენს ინოვაციურ საგანმანათლებლო პროგრამას, რომელიცსაშუალებას მისცემს შერჩეულ სტუდენტებს სწავლის პირველი წლიდანვე გაიარონ BSM-ისსპეციფიკური ტრენინგები და მოემზადონ კომპანიაში წარმატებული კარიერისთვის.

On December 4, 2024, representatives from partner universities of Bernhard Schulte Shipmanagement's (BSM) educational initiative - BSM Smart Academy - convened for their inaugural online meeting. The Batumi Navigation Teaching University was represented by Associate Professor George Gabedava, Head of International Relations Service.
The primary objective of the meeting was to facilitate introductions among partner university representatives and establish shared expectations for program development. Each university was invited to present a minimum of three expectations regarding their collaboration with BSM Smart Academy.
The meeting brought together higher education institutions from Georgia, Oman, Saudi Arabia, Turkey, South Africa, and Vietnam.
BSM Smart Academy is an innovative educational program that enables selected students to commence BSM-specific training from their first year of studies, preparing them for successful careers within the company.