DUGEOR პროექტის მე-6 საკოორდინაციო შეხვედრა
ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურისხელმძღვანელი, პროფესორი გიორგი გაბედავა 2025 წლის 10 თებერვალს დაესწრო DUGEOR პროექტის მე-6 საკოორდინაციო შეხვედრას, რომელიც ონლაინ ფორმატში გაიმართა.
შეხვედრაზე განიხილეს პროექტის მიმდინარე აქტივობები და სამომავლო გეგმები. მთავარსაკითხებს შორის იყო სამართლებრივი ჩარჩოს შემუშავებას.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო 2025 წლის აქტივობებს, რომელიც ძირითადადფოკუსირებული იქნება დუალური განათლების პილოტირებაზე ქართულ უნივერსიტეტებში.პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია სპეციფიკური მოდელების დანერგვა, სასწავლო მასალებისშექმნა და კომპანიებთან თანამშრომლობის ხელშეკრულებების გაფორმება.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ პარტნიორი ორგანიზაციები სერბეთიდან, ავსტრიდან, გერმანიიდანდა საქართველოდან, მათ შორის უნივერსიტეტები, სახელმწიფო უწყებები და კერძო კომპანიები.განხილულ იქნა ასევე ფინანსური ანგარიშგების საკითხები და პროექტის დისემინაციასთანდაკავშირებული აქტივობები.
DUGEOR პროექტი მიზნად ისახავს საქართველოში დუალური უმაღლესი განათლების დანერგვისადა განვითარების ხელშეწყობას.

6th Steering Committee Meeting of the DUGEOR Project
Professor George Gabedava, Head of International Relations Service at Batumi Navigation Teaching University, attended the 6th Steering Committee Meeting of the DUGEOR project on February 10, 2025, which was held online.
The meeting discussed ongoing project activities and future plans. Among the main issues was the development of the legal framework.
Special attention was paid to activities for 2025, which will mainly focus on piloting dual education in Georgian universities. The project plans to implement specific models, create learning materials, and sign cooperation agreements with companies.
Partner organizations from Serbia, Austria, Germany, and Georgia participated in the meeting, including universities, government agencies, and private companies. Financial reporting issues and project dissemination activities were also discussed.
The DUGEOR project aims to support the implementation and development of dual higher education in Georgia.