DUGEOR პროექტის სამუშაო ჯგუფი (WG4)-ის შეხვედრა
2025 წლის 13 ნოემბერს, თბილისში, სსიპ განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის ეროვნულ ცენტრში გაიმართა Erasmus+-ის მიერ დაფინანსებული DUGEOR პროექტის სამუშაო ჯგუფი (WG4) შეხვედრა. შეხვედრა ჩატარდა ჰიბრიდულ ფორმატში და მას ესწრებოდნენ როგორც ადგილობრივი, ისესაერთაშორისო პარტნიორები.
სამუშაო ჯგუფის შეხვედრა მიზნად ისახავდა დუალური უმაღლესი განათლების მოდელისსამართლებრივი და სტრატეგიული ჩარჩოს შექმნასთან დაკავშირებული მიმდინარე პროგრესისგანხილვას.
მონაწილეებმა განახორციელეს ინტენსიური მომზადებითი სამუშაოება, რომელიც მოიცავდა WG4-ისძირითადი საკითხების. შეხვედრის განმავლობაში განხილული იყო რამდენიმე მნიშვნელოვანისაკითხი:
- სამუშაო პაკეტი WG 4-ის მიმდინარე პროგრესი
- უმაღლესი განათლების შესახებ კანონში ცვლილებების მომზადების პროცესი.
- აკრედიტაციის სტანდარტებში ცვლილებების პაკეტის მომზადება.
- 2025 წლის დაგეგმილი deliverables-ის მიმოხილვა.
ღონისძიება დასრულდა დისკუსიითა და შემაჯამებელი შეთანხმებებით, რომლებიც ხელს შეუწყობსDUGEOR პროექტის მომდევნო ეტაპების უფრო ეფექტურ განხორციელებას.

Meeting of the DUGEOR Project Working Group (WG4)
On 12–13 November 2025, the meeting of the DUGEOR Project Working Group (WG4), funded by Erasmus+, was held in Tbilisi at the National Center for Educational Quality Enhancement (NCEQE). The meeting took place in a hybrid format and was attended by both local and international partners.
The aim of the working group meeting was to review the ongoing progress related to the development of the legal and strategic framework for the implementation of the dual higher education model.
Participants carried out intensive preparatory work covering the key topics of WG4. Several important issues were discussed during the meeting:
• Current progress of Work Package WG4
• The process of drafting amendments to the Law on Higher Education
• Preparation of the package of changes to accreditation standards
• Overview of deliverables planned for 2025
The event concluded with a discussion and summary agreements that will support the more effective implementation of the next stages of the DUGEOR project.