მესამე საერთაშორისო სკოლა
2025 წლის 24-26 იანვარს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისსამსახურის ხელმძღვანელი - პროფესორი გიორგი გაბედავა I2Q პროექტის ფარგლებში, საქართველოშიუმაღლესი განათლების ინტერნაციონალიზაციის ხელშეწყობის მიზნით, მესამე საერთაშორისო სკოლაში(3rd International Excellence School) მონაწილეობდა. Excellence School-ის ძირითად თემატიკას წარმოადგენდა - „ინტელექტუალური საკუთრება უმაღლეს განათლებაში".
სკოლა საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის მოადგილემ თამარღვამიჩავამ გახსნა და მან აღნიშნა, რომ I2Q პროექტის უმაღლესი განათლების კომპონენტი, რომელიცინტერნაციონალიზაციის გაძლიერებისაკენ მიმართულ ღონისძიებებს ითვალისწინებს, სამინისტროსთვისმნიშვნელოვანია.
სტუმრებს ასევე მიესალმნენ „ინოვაციის, ინკლუზიურობის და ხარისხის პროექტის" – საქართველო I2Q (WB) აღმასრულებელი დირექტორი თამარ სანიკიძე, საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნულიცენტრის თავმჯდომარე სოსო გიორგაძე, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი,პროფესორი შალვა კირთაძე და ლონდონის საუნივერსიტეტო კოლეჯის (UCL) პროფესორი ტატიანაფუმასოლი.
საერთაშორისო Excellence School-ში მონაწილეობდა 30 ახალგაზრდა მეცნიერი და მკვლევარი.
მესამე საერთაშორისო Excellence School-ის ღონისძიება ლონდონის საუნივერსიტეტო კოლეჯის(საკონსულტაციო კომპანია Savvy Business Ltd-სთან პარტნიორობით) ორგანიზებით ქუთაისის საერთაშორისოუნივერსიტეტისა და ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთობლივი მასპინძლობითგაიმართა.

3rd International School
From January 24-26, 2025, Professor Giorgi Gabedava, Head of International Relations at Batumi Navigation Teaching University, participated in the 3rd International Excellence School within the framework of the I2Q Project, aimed at promoting the internationalization of higher education in Georgia. The Excellence School's primary focus was 'Intellectual Property in Higher Education.'
The school was inaugurated by Deputy Minister of Education, Science and Youth of Georgia, Tamar Gvamichava, who emphasized the significance of the I2Q project's higher education component, which encompasses measures directed toward strengthening internationalization, as a priority for the Ministry.
The attendees were also welcomed by Tamar Sanikidze, Executive Director of the Innovation, Inclusion and Quality Project - Georgia I2Q (WB), Soso Giorgadze, Chairman of the National Intellectual Property Center of Georgia, Professor Shalva Kirtadze, Rector of Akaki Tsereteli State University, and Professor Tatiana Fumasoli from University College London (UCL).
The International Excellence School brought together 30 young scientists and researchers.
The 3rd International Excellence School event was organized by University College London (in partnership with consulting company Savvy Business Ltd) and jointly hosted by Kutaisi International University and Kutaisi Akaki Tsereteli State University.