Bernhard Schulte Shipmanagement - ის წარმომადგენელის ვიზიტი ბნსუ-ში
2022 წლის 1-2 აგვისტოს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტს სტუმრობდა Bernhard Schulte Shipmanagement - ის წარმომადგენელი შულტე ჯგუფის კადეტთა სქემის ხელმძღვანელი ათანასიოს (თანოს) პანუცოპულოსი. ვიზიტის მიზანი ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობის დამყარება იყო.
სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, მან პირველ დღეს სამუშაო შეხვედრა გამართა ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტის რექტორთან პარმენ ხვედელიძესთან; ადმინისტრაციის ხელმძღვანელთან ლალი ხვედელიძესთან; რექტორის მოადგილესთან გელა გვარიშვილთან და საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსთან გიორგი გაბედავასთან.
შეხვედრის ფარგლებში საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსმა გააკთა პრეზენტაცია უნივერსიტეტის ინსტიტუციონალური განვითარების მიზნით განხორციელებული და განსახორციელებელი აქტივობების შესახებ და დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა სტუმარს ბნსუ-ში არსებული საგანმანათლებლო პროგრამების შესახებ.
სტუმარმა, თავის მხრივ წარმოადგინა პრეზენტაცია Bernhard Schulte Shipmanagement- ის შესახებ და დაწვრილებით ისაუბრა კადეტების პროგრამაზე, რომლის ფარგლებსიც ბნსუ-ს სტუდენტები დასაქმდებიან კადეტების პოზიციაზე.
ვიზიტის მეორე დღე დაეთმო ბნსუ-ს უმაღლესი და პროფესიული საგანამანათლებლო პროგრამების სტუდენტებთან გასაუბრებას. შესაბამისად სტუდენტებმა, რომლებმაც წარმატებით გაიარეს გასაუბრება უახლოეს მომავალში შეუერთდებიან Bernhard Schulte Shipmanagement-ის გუნდს და პირველ ეტაპზე დასაქმდებიან კადეტის პოზიციაზე.
ბნსუ გააგრძელებს თანამშრომლობას Bernhard Schulte Shipmanagement-თან და უზრუნველყოფს კვალიფიციური კადეტების მიწოდებას პერიოდულად.

On August 1-2, 2022, Mr. Athanasios ( Thanos ) Panoutsopoulos, the representative of Bernhard Schulte Shipmanagement and the head of the cadet scheme of the Schulte Group, visited the Batumi Navigation Training University.
The purpose of the visit was to establish cooperation with the Batumi Navigation Teaching University.
Within the framework of the working visit, on the first day, he held a working meeting with the rector of Batumi Navigation Teaching University, Parmen Khvedelidze; with the head of administration Lali Khvedelidze; with Deputy Rector Gela Gvarishvili and with the Head of International Relations Service George Gabedava.
Within the framework of the meeting, the head of the international relations service made a presentation about the activities implemented and to be implemented by the university for the institutional development and provided the guest with detailed information about the existing educational programs at BNTU.
The guest, in his turn, made a presentation about Bernhard Schulte Shipmanagement and spoke in detail about the cadet program, within the scope of which BNTU students will be employed as cadets.
The second day of the visit was devoted to an interview with students of higher and professional educational programs of BNTU. Accordingly, students who successfully passed the interview will join the team of Bernhard Schulte Shipmanagement in the near future and will be employed as a cadet at the first stage.
BNTU will continue to cooperate with Bernhard Schulte Shipmanagement and ensure the supply of qualified cadets periodically.