ბნსუ საზღვაო ლექტორთა საერთაშორისო ასოციაციის წევრია
2019 წლის 17 სექტემბრიდან ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტი საზღვაო ლექტორთა საერთაშორისო ასოციაციის (International Maritime Lectures Association – IMLA) წევრია. საზღვაო ლექტორთა საერთაშორისო ასოციაცია (International Maritime Lectures Association – IMLA) დაარსდა 1977 წელს, როდესაც ბრიტანეთში, პირველად მოეწყო ტრენინგ-კურსი საზღვაო ინგლისური ენის მასწავლებლებისათვის სხვადასხვა ქვეყნიდან. საზღვაო ლექტორთა საერთაშორისო ასოციაცია არის დამოუკიდებელი ასოციაცია, რომლის მიზანია მსოფლიო მასშტაბით ინფორმაციისა და გამოცდილების გაზიარება საზღვაო განათლებასა და წვრთნასთან დაკავშირებულ საკითხებზე.
ასოციაცია მნიშვნელოვან როლს ასრულებს მსოფლიო ბაზარზე საზღვაო დარგის პროფესიონალთა ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარებასა და იდეების გაცვლში. IMLA-ს ქოლგის ქვეშ მუშაობს სამი ქვე-კომიტეტი:
1. ნავიგაციის სიმულატორების ლექტორთა საერთაშორისო კონფერენციის ქვე-კომიტეტი (INSLC) - (Sub-Committee on the International Navigation Simulator Lecturers Conference (INSLC));
2. სამანქანე განყოფილების ტრენაჟორების საერთაშორისო კონფერენციის ქვე-კომიტეტი (ICERS) – (Sub-Committee on the International Conference on Engine Room Simulators (ICERS))
3. საზღვაო ინგლისურის საერთაშორისო კონფერენციის ქვე-კომიტეტი (IMEC) – (Sub-Committee on the International Maritime English Conference (IMEC)) ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტისათვის ეს კიდევ ერთი ნაბიჯია უნივერსიტეტის ინრენაციონალიზაციის პოლიტიკის განხორციელებისა და საერთაშორისო ასპარეზზე დამკვიდრებისათვის.

BNTU IS A MEMBER OF THE INTERNATIONAL MARITIME LECTURERS ASSOCIATION
Since September 17, 2019 Batumi Navigation Teaching University is a member of the International Maritime Lectures Association (IMLA). The International Maritime Lectures Association (IMLA) founded in 1977, when the first English language training course for maritime English teachers from different countries was organized in the United Kingdom. The International Maritime Lecturers Association is an independent association whose mission is to share information and expertise around the world on maritime education and training.
The Association plays an important role in sharing the knowledge and experience of the maritime professionals and exchanging ideas on the world market. There are three sub-committees under the umbrella of IMLA:
1. Sub-Committee on the International Navigation Simulator Lecturers Conference (INSLC);
2.Sub-Committee on the International Conference on Engine Room Simulators (ICERS);
3. Sub-Committee on the International Maritime English Conference (IMEC);
For the Batumi Navigation Teaching University, this is another step towards implementing the university's internationalization policy and establishing itself internationally.