ბნსუ-ში DAAD-ის წარმომადგენელი შეხვედრას გამართავს
23 ოქტომბერს DAAD-ის წარმომადგენელი საინფორმაციო შეხვედრას გამართავს ბათუმის ნავიგაციის სასწავლო უნივერსიტეტში.
გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის წარმომადგენელი მაქსი ბორნმანი სტუდენტებსა და პერსონალს გააცნობს ინფორმაციას იმის შესახებ, თუ რა გრანტებს და სტიპენდიებს სთავაზობს DAAD-ი როგორც სტუდენტებს, ასევე აკადემიურ / ადმიისტრაციულ პერსონალს გერმანიაში სწავლისა თუ კვალიფიკაციის ამაღლების მიზნით.
შეხვედრა, რომელიც ბნსუ-ს საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ორგანიზებით საკონფერენციო დარბაზში გაიმართება, 12 საათზე დაიწყება.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად მიმართეთ საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურსს. ელ-ფოსტა: international@bntu.edu.ge
DAAD აერთიანებს ადამიანებსა და მეცნიერებას. დაარსდა 1925 წელს ჰაიდელბერგში, სტუდენტების ინიციატივით, დღესდღეობით კი ის ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს ფონდს წარმოადგენს, რომელიც საერთაშორისო დონეზე უზრუნველყოფს სტუდენტებისა და მეცნიერების გაცვლას. დაარსებიდან დღემდე DAAD-მა ორი მილიონი ადამიანი დააფინანსა გერმანიასა და მის ფარგლებს გარეთ. აქვე უნდა აღინიშნოს, რომ DAAD-ის საქმიანობა სცილდება მხოლოდ სტიპენდიების სფეროს: DAAD ხელს უწყობს გერმანული უმაღლესი სასწავლებლების ინტერნაციონალიზაციას, აძლიერებს საზღვარგარეთ გერმანისტიკას და გერმანულს, როგორც უცხო ენას, განვითარების ეტაპზე მყოფ ქვეყნებს ეხმარება კონკურენტუნარიანი უმაღლესი სასწავლებლების შექმნაში, იმავდროულად კონსულტაციას უწევს განათლების, მეცნიერებისა და განვითარების პოლიტიკის სფეროს ექსპერტებს.
გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახური (DAAD) საქართველოში 1988 წლიდანაა წარმოდგენილი. ბიუჯეტი სხვადასხვა ფედერალური სამინისტროების, პირველ რიგში კი საგარეო საქმეთა სამინისტროს, ასევე ევროკავშირის სახსრებით ფინანსდება.

DAAD Representative Will Have A Meeting At BNTU
On October 23, DAAD representative will hold an informational meeting at the Batumi Navigation Teaching University.
Ms. Maxim Bornmann, a representative of the German Academic Exchange Service, will provide information to students and staff regarding what grants and scholarships DAAD offers to both students and academic / administrative staff for the purpose of studying or raising qualifications.
The meeting, which will be held in the conference room, is organized by BNTU International Relations Service and will be starting at 12:00.
For more information, please contact the International Relations Service. E-mail: international@bntu.edu.ge
DAAD unites people and science. Founded in 1925 in Heidelberg by the initiative of the students, today it is one of the most important foundations for international exchange of students and Scientists. Since its establishment, DAAD has financed two million people in Germany and abroad. It should also be noted that DAAD's work goes beyond just scholarship: DAAD promotes the internationalization of German higher education institutions, enhances Germanic and German language as a foreign language, assists developing countries in developing competitive higher education, while also consulting with experts in education, science and development policy.
The German Academic Exchange Service (DAAD) has been represented in Georgia since 1988. The budget is funded by various federal ministries, primarily the Ministry of Foreign Affairs as well as the EU.